AMH WAZNE

Forum poświęcone wymianie doświadczeń na temat diagnostyki niepłodności: badania i ich wyniki, zabiegi, leki (działanie, skutki uboczne); metody wspomaganego rozrodu - IUI, IVF, ICSI.

Moderator: Moderatorzy jak się leczyć

AnnB
Posty: 752
Rejestracja: 28 maja 2013 15:37

Re: AMH WAZNE

Post autor: AnnB »

oluska_m =ooo7 Udało mi się zmienić tylko ostatni post. Zmień (albo usuń) moje poprzednie posty, bo ja chyba tego zrobić nie mogę.
Pysiaczek1 poźniej wyślę priv.

AMH 0,1-0,2


Gosia35
Posty: 14
Rejestracja: 15 lut 2018 10:39

Niski poziom AMH, niedoczynnosc I szansa na ciaze

Post autor: Gosia35 »

Witam serdecznie,
Staramy sie o dzidziusia okolo roku niestety bez powodzenia.
Lecze sie na niedoczynnosc tarczycy od ponad 10 lat. Obecnie jestem na Eltroxin 100. Poziom Tsh w normie.
Wczoraj dostalam rowniez wyniki AMH I niestety
Jest niski poziom 7.
Lekarka podala mi dwa zakresy w zaleznosck od wielu
Do 34 Norma od 7
Od 35 Norma od 1

Dodam ze badanie robilam 10 dni przed 35 urodzinami Wiec nie dokonca jestem pewna ktora Norma mnie obowiazuje. Lekarka powiedziala tylko ze jest wynik Niski.

Niestety nie powiedziala Czy mozna cos zrobic, leczyc farmakologicznie aby zwiekszyc szanse na zajscie w ciaze.
Inne hormony byly sprawdzane wczesniej I wszystko wyszlo w

Czy moglabym prosic o jakas rade? Czy nalezy udal sie do innego lekarza ktory poprowadzi leczenie? Czy sa szanse na zajscie w ciaze?

Pozdrawiam
oluska_m
Moderator Dokarmiam bociana ;)
Posty: 9348
Rejestracja: 14 wrz 2012 21:42

Re: AMH WAZNE

Post autor: oluska_m »

Gosia35, takie normy amh masz napisAne na wyniku??? Mnie się wydaje, że 7 to nie jest niski wynik niezależnie od wieku... (chyba że twój wynik to 0,7?)
ja bym na twoim miejscu skonsultowała się z innym lekarzem.
Możesz też zadać pytanie w dziale eksperckim :arrow: niepłodność - pytanie do eksperta z Białegostoku
Ja w wieku 30 lat miałam wynik 0,93 i o ile dobrze pamiętam normę miałam powyżej 1. Pomimo, że mój wynik już wtedy był poniżej normy, to do dziś mam normalnie owulacje i regularne cykle

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

2 IFV, 7 transferów

Aniołki [*] [*] [*] :cry2:

25.07.2016  :love: 
Piotruś


17.06.2019 :love: Michaś


Gosia35
Posty: 14
Rejestracja: 15 lut 2018 10:39

Re: AMH WAZNE

Post autor: Gosia35 »

Dziekuje bardzo za odpowiedz :)

Niestety wynik jest 7, ale zapomnialam dodac ze wynik jest w pmol/l, czyli 0.98 przeliczajac na ng.

Chcialabym poprostu dostac troche informacji od lekarki, jakie mozna podjac dalsze kroki, leczenie itd. zeby nie stracic nadzieji i szansy na zajscie w ciaze.

-- 16 lut 2018 07:11 --

Oluska, a jakie Ty mialas leczenie? Dlugo to trwalo zanim wasze Szczescie przyszlo na swiat?
oluska_m
Moderator Dokarmiam bociana ;)
Posty: 9348
Rejestracja: 14 wrz 2012 21:42

Re: AMH WAZNE

Post autor: oluska_m »

Gosia35 pisze: Niestety wynik jest 7, ale zapomnialam dodac ze wynik jest w pmol/l, czyli 0.98 przeliczajac na ng.
to zmienia postać rzeczy ;)
Gosia35 pisze: Oluska, a jakie Ty mialas leczenie? Dlugo to trwalo zanim wasze Szczescie przyszlo na swiat?
Gosia, u nas podstawowym powodem braku ciąży było słabe nasienie. Wynik AMH dał nam tylko informacje, że nie ma co czekać na cud naturalnego zapłodnienia. Mamy synka dzięki ivf, po ponad 5 latach starań (w tym 3,5 roku samego leczenia).
Z samym wynikiem amh zdaje się, że nie da się nic zrobić, nie ma na to leków. Choć gdzieś czytałam, że mogą wychodzić różne wartości w zależności od dnia cyklu i ilości pęcherzyków antralnych w danym cyklu, ale generalnie rezerwy jajnikowej nie da się poprawić, więc z wiekiem amh będzie tylko spadać.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

2 IFV, 7 transferów

Aniołki [*] [*] [*] :cry2:

25.07.2016  :love: 
Piotruś


17.06.2019 :love: Michaś


Niepłodna
Posty: 109
Rejestracja: 25 paź 2018 19:34

Re: AMH WAZNE

Post autor: Niepłodna »

Kochani, bardzo proszę o pomoc w wypełnieniu ankiety dla par z zaburzeniami płodności. Ankieta posłuży do celów naukowych. Mam już 22 ankietowane pary potrzeba jeszcze 78 :-)

https://www.interankiety.pl/i/LoKnl66G

Leczyłam się ponad 10 lat w klinikach niepłodności, teraz jako Dietetyk chcę pomagać osobom takim jak ja NIEPŁODNYM. Proszę pomóżcie odpowiedzcie na pytania, kto mi pomoże jeśli nie Wy!!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jak się leczyć?”