Acard, heparyna, encorton - problemy zakrzepowo - zatorowe

Forum poświęcone wymianie doświadczeń na temat diagnostyki niepłodności: badania i ich wyniki, zabiegi, leki (działanie, skutki uboczne); metody wspomaganego rozrodu - IUI, IVF, ICSI.

Moderator: Moderatorzy jak się leczyć

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
migotka07
Posty: 1744
Rejestracja: 21 lis 2011 01:24

Re: Acard, heparyna, encorton - problemy zakrzepowo-zatorowe

Post autor: migotka07 »

tannja tak oczywiście miałam badane wszystko - jestem pod stałą opieką endokrynologa - pisałam wyzej ze miałam bardzo ładne wyniki i nie musiałam tym razem zmieniać dawki
szczególnie ft4 trzymało się cały czas górnej granicy - cały czas było praktycznie 1,47 - 1,48

moj organizm po fragminie i acardzie zachował sie w ciazy zupełnie inaczej - mam na mysli hashimoto

natomiat nadczynoosc przy wynikach wgornej granicy zaliczyłam w samopoczucicu - tak jak nie mam objawów niedoczynnosci, ktorą mam przy hashi
tak naczynność objawiła sie w pełni
trwało to kilka dni
tsh spadło wtedy do 0,7 a ft4 przekroczyło norme

Dodane -- 20 Mar 2012 09:44 --
kumata74 pisze:ziewczyny jak długo bierze się acard i clexane ( całą ciażę na przykład.... :? 8O )
acard od poczatku cyklu do chyba 6 miesiaca
a heparyne jak lekarz każe
3 Aniołki (15tc)(9tc)(8tc)
Hashimoto, ANA, ANA 2

02.2013 - moje Szczęście :) :)
11.2014- moje drugie Szczęście :)
kookooo
Posty: 31
Rejestracja: 23 mar 2012 11:02

Re: Acard, heparyna, encorton - problemy zakrzepowo-zatorowe

Post autor: kookooo »

Drogie dziewczyny,
Jestem obecnie w ciazy po 3 poronieniach, dostalam od lekarza aspiryne, clexane, utrogestan, b6 i b12.
Sporo czytam o Encortonie, mozecie napisac w jakich sytyacjach sie go bierze? Chce na nastepnej wizycie o nim wspomniec lekarzowi i nie chce byc kompletnie zielona w temacie :)

A ile razy dziennie bierzecie aspiryne ? Ja biore aspiryne 100mg i biore ja rano (1x1), wieczorem zas reszte.

Doczytalam, ze przy braniu Clexane powinnam badac d-dimery i fibrynogen czesto, czy cos jeszcze powinnam badac?
Przyjmujecie dodatkowo wapno do Clexane?
FSH: 14 U/l, AMH: 2.4 ng/ml
Aniołki: 2009 (6t), 2010 (7t), 2011 (11t)
Marzec 2012: pozytywny test i strach, oby tym razem sie udalo
Clexane 40mg (1x1), Aspiryna 100mg (1x1), Utrogestan 200mg vaginal (3x1), Progynova 2mg (3x1)
Jest serduszko i niestety odwarstwienie kosmowki - lezymy
Awatar użytkownika
migotka07
Posty: 1744
Rejestracja: 21 lis 2011 01:24

Re: Acard, heparyna, encorton - problemy zakrzepowo-zatorowe

Post autor: migotka07 »

kookooo pisze:Doczytalam, ze przy braniu Clexane powinnam badac d-dimery i fibrynogen czesto, czy cos jeszcze powinnam badac?
Przyjmujecie dodatkowo wapno do Clexane?
po pierwsze gratuluje i trzymam kciuki

ja czekam na okres po 3 poronieniu i jak lekarz pozwoli to sie staramy - na encortonie tym razem bo zestaw acard(aspiryna) + fragmin (heparyna) nie pomogł u mnie niestety

ja nie brałam wapna - po pierwsze jem duzo nabiału a po drugie zeby to miało działanie na kości to musiałabys brac to latami i w wiekszych dawkach

ja zrobiłam układ krzepniecia - ale tylko raz bo poroniłam w 8 tc ta ciaze niestety

teraz bede brala encorton jeszcze przed zajsciem w ciaze
3 Aniołki (15tc)(9tc)(8tc)
Hashimoto, ANA, ANA 2

02.2013 - moje Szczęście :) :)
11.2014- moje drugie Szczęście :)
kookooo
Posty: 31
Rejestracja: 23 mar 2012 11:02

Re: Acard, heparyna, encorton - problemy zakrzepowo-zatorowe

Post autor: kookooo »

migotka07 pisze:teraz bede brala encorton jeszcze przed zajsciem w ciaze
kurcze, ja encortonu nie bralam przed ciaza ani teraz, nic lekarz o tym nie mowil, doczytalam z forum, Migotka07 a mialas kiedys problem z tarczyca? Za tydzien mam wizyte i na liscie pytan jest Encorton, moze nawet jutro do lekarza zadzwonie i sie juz dopytam bo skoro ma pomoc ? Sama juz nie wiem, mam metlik w glowie,
Orientujesz sie w jakich przypadkach bierze sie ten Encorton? Ja w poprzednich ciazach nie bralam heparyny ani aspityny, ale wszystkie wyniki po poronieniu wyszly dobrze. Jak widac mam zamieszanie w glowie, kluje sie Clexane, biore leki, utrogestan dowcipnie 3 razy dziennie i mam takiego stracha, ze znowu sie nie uda jak nie wiem co.

Migotka07, a jak bylo u Ciebie z ciaza kiedy bralas heparyne i aspiryne? Serduszko bilo normalnie? Wszystko dobrze bylo? U mnie przy ostatniej ciazy wszystko bylo super, serduszko bilo pieknie, rozwoj ksiazkowy az do jednego dnia kiedy cos w srodku mi powiedzialo, ze cos jest nie tak i tego samego dnia gin potwierdzil, ze serduszko juz nie bije.
FSH: 14 U/l, AMH: 2.4 ng/ml
Aniołki: 2009 (6t), 2010 (7t), 2011 (11t)
Marzec 2012: pozytywny test i strach, oby tym razem sie udalo
Clexane 40mg (1x1), Aspiryna 100mg (1x1), Utrogestan 200mg vaginal (3x1), Progynova 2mg (3x1)
Jest serduszko i niestety odwarstwienie kosmowki - lezymy
Awatar użytkownika
migotka07
Posty: 1744
Rejestracja: 21 lis 2011 01:24

Re: Acard, heparyna, encorton - problemy zakrzepowo-zatorowe

Post autor: migotka07 »

kookooo pisze:Migotka07 a mialas kiedys problem z tarczyca?
tak, lecze sie na hasimoto ale przyjmuje eutyrox hormny mam OK
kookooo pisze:Orientujesz sie w jakich przypadkach bierze sie ten Encorton? Ja w poprzednich ciazach nie bralam heparyny ani aspityny, ale wszystkie wyniki po poronieniu wyszly dobrze. Jak widac mam zamieszanie w glowie, kluje sie Clexane, biore leki, utrogestan dowcipnie 3 razy dziennie i mam takiego stracha, ze znowu sie nie uda jak nie wiem co.
encorton to steryd
zestaw aspiryna + heparyna pomaga na zespoł antyfosfolipidowy ktory czasem wcyhodzi w badaniach a czasem nie
mnie nie wychodził ale brałam bo to jzu była 3 ciaza
nie pomogło czyli pewnie to nie to

encorton pomaga na wiele innych przeciwciał choc pewnie nie na wszystkie - ja w ciazy nr 4 bede pewnie brała i zestaw i encorton
kookooo pisze:Migotka07, a jak bylo u Ciebie z ciaza kiedy bralas heparyne i aspiryne? Serduszko bilo normalnie? Wszystko dobrze bylo?
u mnie scenariusz w ciazy nr 1 był taki, ze doszlam do 15 tc i juz byłam po badaniu genetycznym na ktorym wszystko było ok a potem nagle odeszły wody i dziecko umarło

ciaze nr 2 i 3 troche inaczej - najpierw wszystko super, zagnieżdzenie, serduszko etc a potek nagle na USG info, ze ciąża obumarła poronienei zatrzymane - około 8 tygodnia tak sie robi (zabieg miałam w 9,5 tc i w 8 tc)
czyli ewidentnie immunologia
3 Aniołki (15tc)(9tc)(8tc)
Hashimoto, ANA, ANA 2

02.2013 - moje Szczęście :) :)
11.2014- moje drugie Szczęście :)
kookooo
Posty: 31
Rejestracja: 23 mar 2012 11:02

Re: Acard, heparyna, encorton - problemy zakrzepowo-zatorowe

Post autor: kookooo »

migotka07 pisze:czyli ewidentnie immunologia
widze, ze masz sporo doswiadczenia i wiedzy, mam nadzieje, ze nastepny Twoj raz bedzie zakonczony zdrowym dzidziusiem, czego Tobie zycze z calego serca :bigok:

Ja sie swojego podpytam o ten Encorton, zobaczymy co powie, chociaz jest srednio nastawiony bo wszystkie wyniki mam dobre (tylko z prolaktyna mialam problem, ale z bromkiem ladnie zachodze w ciazy, pozniej niestety ja trace). U nas wszystkie badania wyszly dobrze, chcialam aby cos wyszlo zle, wlasnie tych dobrych wynikow sie obawialam, bo teraz nadal nikt nic nie wie a ja zyje w strachu, jestem w ciazy, powinnam sie cieszyc a ja sobie mowie codziennie, nie przyzwyczajaj sie.

Czy u Ciebie znalezli jakis powod? Na jakiej podstawie twierdza, ze to wlasnie immunologia a nie genetyka?
FSH: 14 U/l, AMH: 2.4 ng/ml
Aniołki: 2009 (6t), 2010 (7t), 2011 (11t)
Marzec 2012: pozytywny test i strach, oby tym razem sie udalo
Clexane 40mg (1x1), Aspiryna 100mg (1x1), Utrogestan 200mg vaginal (3x1), Progynova 2mg (3x1)
Jest serduszko i niestety odwarstwienie kosmowki - lezymy
Awatar użytkownika
migotka07
Posty: 1744
Rejestracja: 21 lis 2011 01:24

Re: Acard, heparyna, encorton - problemy zakrzepowo-zatorowe

Post autor: migotka07 »

kookooo pisze:widze, ze masz sporo doswiadczenia i wiedzy
wiesz, chyba wolałabym nie miec wiedzy i doswiadczenia za to zdrowe dziecko :( bo ta wiedze to sie nabywa wałsnie dlatego ze zle sie dzieje

ale tu na Bocianie sie i tak mocno dokształcam, dziewczyny maja taka wiedze, ze szok

kookooo pisze:Czy u Ciebie znalezli jakis powod? Na jakiej podstawie twierdza, ze to wlasnie immunologia a nie genetyka?
genetyke robiłam po 2 poronieniu, nic nie wyszło

immunologia raczej bo mam hashimoto a to w koncu choroba autoimmunologiczna wiec moze cos być "do pary"

mnie w badaniach nic poza hashi nie wyszło
nic, podobnie jak Tobie
3 Aniołki (15tc)(9tc)(8tc)
Hashimoto, ANA, ANA 2

02.2013 - moje Szczęście :) :)
11.2014- moje drugie Szczęście :)
kookooo
Posty: 31
Rejestracja: 23 mar 2012 11:02

Re: Acard, heparyna, encorton - problemy zakrzepowo-zatorowe

Post autor: kookooo »

mam nadzieje, ze mi ktos pomoze dzis odebralam wyniki i troche mam stracha, chodzi o cudny temat koagulacji, wiec zbadalam:
czas protrombinowy (INR): 0.99 norma: 2-3
czas protrombinowy (%): 99% (norma: 15-30)
napisane jest tez, ze w przypadku braku leczenia ( u mnie ono jestZ) wyniki poprawne powinny byc: normy:
czas protrombinowy (INR): <1.15
czas protrombinowy (%): 70-100

chyba jest u mnie dobrze, bo juz ze strachu sama nie wiem :(
do tego fibrynogen wyszedl: 321 (150-400)
d-dimers: <190 (norma <500)

wystarczy ze podkreslili (zawsze podkreslaja jak cos nie jest w normie) i czlowiek zdenerwowany :)
FSH: 14 U/l, AMH: 2.4 ng/ml
Aniołki: 2009 (6t), 2010 (7t), 2011 (11t)
Marzec 2012: pozytywny test i strach, oby tym razem sie udalo
Clexane 40mg (1x1), Aspiryna 100mg (1x1), Utrogestan 200mg vaginal (3x1), Progynova 2mg (3x1)
Jest serduszko i niestety odwarstwienie kosmowki - lezymy
Awatar użytkownika
dziiuba
Posty: 133
Rejestracja: 26 lut 2012 19:00

Re: Acard, heparyna, encorton - problemy zakrzepowo-zatorowe

Post autor: dziiuba »

[treść wymoderowano jako niezgodną z tematem wątku]
6tc(*)2009,6tc(*)2010,niedoczynnośc tarczycy haschimoto,Hiperprolaktynemia,przeciwciała przeciwplemnikowe +,MRL 35%
jestem chłopczykiem TP 12.12.12r
Awatar użytkownika
migotka07
Posty: 1744
Rejestracja: 21 lis 2011 01:24

Re: Acard, heparyna, encorton - problemy zakrzepowo-zatorowe

Post autor: migotka07 »

[treść wymoderowano jako niezgodną z tematem wątku]
3 Aniołki (15tc)(9tc)(8tc)
Hashimoto, ANA, ANA 2

02.2013 - moje Szczęście :) :)
11.2014- moje drugie Szczęście :)
kookooo
Posty: 31
Rejestracja: 23 mar 2012 11:02

Re: Acard, heparyna, encorton - problemy zakrzepowo-zatorowe

Post autor: kookooo »

[treść wymoderowano jako niezgodną z tematem wątku]
FSH: 14 U/l, AMH: 2.4 ng/ml
Aniołki: 2009 (6t), 2010 (7t), 2011 (11t)
Marzec 2012: pozytywny test i strach, oby tym razem sie udalo
Clexane 40mg (1x1), Aspiryna 100mg (1x1), Utrogestan 200mg vaginal (3x1), Progynova 2mg (3x1)
Jest serduszko i niestety odwarstwienie kosmowki - lezymy
Awatar użytkownika
migotka07
Posty: 1744
Rejestracja: 21 lis 2011 01:24

Re: Acard, heparyna, encorton - problemy zakrzepowo-zatorowe

Post autor: migotka07 »

czy Encorton działa na ANA ?
3 Aniołki (15tc)(9tc)(8tc)
Hashimoto, ANA, ANA 2

02.2013 - moje Szczęście :) :)
11.2014- moje drugie Szczęście :)
kookooo
Posty: 31
Rejestracja: 23 mar 2012 11:02

Re: Acard, heparyna, encorton - problemy zakrzepowo-zatorowe

Post autor: kookooo »

migotka07 pisze:czy Encorton działa na ANA ?
mnie ten temat nie dotyczy, jezeli chodzi o te przeciwciala (wyniki wyszly ok), ale z tego co mi sie o uszy obilo tak, tylko, z tego co czytalam, trzeba go brac albo od owu albo jeszcze wczesniej i do okolo 12 tygodnia

poczytaj tutaj: http://forum.gazeta.pl/forum/w,191,1141 ... _.html?v=2
i tu:
http://www.nasz-bocian.pl/phpbbforum/vi ... view=print

jutro z lekarzem bede rozmawiac na temat tego leku, moze jednak ma sens i wlaczenie go u mnie, pomimo, ze juz jest 6 tydzien, zobaczymy co powie
FSH: 14 U/l, AMH: 2.4 ng/ml
Aniołki: 2009 (6t), 2010 (7t), 2011 (11t)
Marzec 2012: pozytywny test i strach, oby tym razem sie udalo
Clexane 40mg (1x1), Aspiryna 100mg (1x1), Utrogestan 200mg vaginal (3x1), Progynova 2mg (3x1)
Jest serduszko i niestety odwarstwienie kosmowki - lezymy
Awatar użytkownika
Dagulek
Posty: 219
Rejestracja: 18 mar 2010 01:00

Re: Acard, heparyna, encorton - problemy zakrzepowo-zatorowe

Post autor: Dagulek »

witajcie kochane

na pewno w podpisie zobaczycie jakim jestem przypadkiem - generalnie wszystko OK, tylko cudu brak. Ostatnio nawet i przeciwciała ANA i kardiolipinowe wyszły ujemne.
31.03. ujrzałam kolejny pozytywny test - 5 ciąża i modlę się, aby to była ta udana!!!! Biorę: folik, B6, duphaston + luteinę, clexane 0,4 rano i acard wieczorem. Chcę Wam tylko powiedzieć, że nie byłam u lekarza i się na razie nie wybieram. Nie robię bHCG jak w każdej poprzedniej ciąży - bo to nic nie wnosi. Po moich doświadczeniach ciężko się doszukiwać, że jakieś leki pomogą - w 3 ostatnich ciążach brałam encorton + clexane + acard - nic nie pomogło!! Teraz nie biorę encortonu - co ma być to będzie. Jeśli to genetyka (choc kariotypy nasze OK), to nic nie pomoże. Kiedyś jeden lekarz powiedział, że mocnej ciąży nic nie zagrozi, a słabą bardzo trudno ratować lekami - i niestety jestem przykładem, że żelazny zestaw na mnie nie działa. NIESTETY :(
Mam pobolewania brzucha i potworny ból piersi, bóle głowy. Co ma być to będzie....3mam za Was wszystkie kciuki!
Aniołek [*] 7tc II 2009 [*] 7tc X 2009, cb V 2010, cb V 2011
znaleziono: ANA 1:160 i dodatnie antykardiolipinowe IgM oraz b2-GPI-1 IgM.
Immuno: MLR 68% czyli OK, LCT OK, cytokiny OK, zgodność tkankowa OK, NK - OK, HSG -OK, hormony -OK.
Mąż-Apal IGF-2
Awatar użytkownika
migotka07
Posty: 1744
Rejestracja: 21 lis 2011 01:24

Re: Acard, heparyna, encorton - problemy zakrzepowo-zatorowe

Post autor: migotka07 »

Dagulek a moze powinnas miec wieksza dawke tego clexanu ??
3 Aniołki (15tc)(9tc)(8tc)
Hashimoto, ANA, ANA 2

02.2013 - moje Szczęście :) :)
11.2014- moje drugie Szczęście :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jak się leczyć?”