Laktacja po in vitro

Jesteś świeża mamusią? świeżym tatusiem? Zapytaj doświadczonych rodziców - oni zawsze znajdą dobrą radę.

Moderator: Moderatorzy nasi milusińscy

ODPOWIEDZ
pingwiny
Posty: 2
Rejestracja: 20 paź 2015 18:50

Laktacja po in vitro

Post autor: pingwiny »

Witajcie

Czy to prawda, że kobiety po in vitro mają problem z laktacją? Prosimy o opis waszych doświadczeń.

To nasz pierwszy post tutaj. Po wielu próbach in vitro w końcu nam się udało. Mamy wspaniałą córeczkę. Narodziny odbyły się przez cesarskie cięcie.
Po narodzinach mimo prób karmienia piersią było mało pokarmu. Na początku niemal nic, to były krople. Z jednej piersi więcej, z drugiej o wiele mniej, co małą bardzo irytowało i zniechęcało do ssania. Za radą lekarzy oraz pielęgniarek w szpitalu i doradców laktacyjnych (korzystaliśmy z pomocy poradni) zaczęliśmy dokarmiać małą mieszanką z butelki, a po karmieniu piersią odciągać mleko laktatorem, miało to zwiększyć laktację. Po 3 tygodniach przystawiania dziecka non stop i odciągania było 60 ml na dobę. Po kolejnych 2 tygodniach laktacja zwiększyła się do 120 ml na dobę. Mieliśmy nadzieję, że dalej będzie się zwiększać, tak żeby mała przestała jeść mleko modyfikowane i żeby mleka z piersi była wystarczająca ilość, ale dalej już się nie zwiększało. Przez 3 miesiące laktacja została na tym poziomie. Teraz powoli zaczęła spadać.

Mała dostawiana do piersi po 2-3 minutach płacze i zirytowana odmawia ssania. Doradca odradził przeciąganie trzymania przy piersi płaczącego i bardzo zdenerwowanego małą ilością pokarmu dziecka, aby pierś nie kojarzyła się z przykrością. Tak więc jest przystawiana, ale na krótko. Laktator mamy dobry, elektryczny, korzystaliśmy też z systemu SNS, ale za radą doradcy odstawiliśmy.
Mama piła herbatki wspomagające laktację, choć nie widziała ich wpływu na ilość mleka. Podobnie z homeopatią. Z ciemnego piwa nie korzystaliśmy, doradca odradzał.

W czasie wizyty w poradni laktacyjnej prowadzonej przez znaną medyczną renomowaną placówkę doradca laktacyjny powiedział nam, że z ich praktyki wynika, że kobiety po in vitro mają problemy z laktacją, choć literatury w tym temacie ponoć nie ma. Prosimy was o opisanie swoich doświadczeń – czy ktoś też miał taki problem? Może ktoś coś doradzić? Chcielibyśmy, aby mała była karmiona mlekiem mamy jak najdłużej, a wygląda na to, że za chwilę nie uda się już nic ściągnąć.

Pozdrawiamy
Pingwiny
aga30krakow
Posty: 3
Rejestracja: 08 sie 2012 10:43

Re: Laktacja po in vitro

Post autor: aga30krakow »

kompletna bzdura. Już bardziej cesarka wpływa na laktację niż in vitro. Z moich doświadczeń i mojej koleżanki - obie mieliśmy cesarki i in vitro i obie karmiłyśmy więcej niż 8 miesięcy dzieci. Żeby było mleko (obojętnie czy była cesarka czy nie) trzeba dziecko przystawiać do piersi i nie dokarmiać mieszankami. Na początku (przez 2 tygodnie) najpierw była pierś i jeśli po 10 min ssania dziecko nadal chciało jeść to dostawało mieszankę, po tym czasie, laktacja już się tak rozhulała, dziecko nauczyło ssać, że nie trzeba było dokarmiać.
betti39
Posty: 7
Rejestracja: 01 mar 2016 19:10

Re: Laktacja po in vitro

Post autor: betti39 »

Też myślę że to bzdura. Przecież in vitro to nie adopcja. Ciąża rozwija się normalnie, więc na pewnym etapie jej rozwoju powinna pojawić się i laktacja.
Awatar użytkownika
Gość

Re: Laktacja po in vitro

Post autor: Gość »

In vitro nie ma wpływu na laktację. Ciąża po ivf różni się tylko sposobem zapłodnienia.
Kiepski doradzca, który tak twierdzi.
Sama jestem po ivf. Poród przez cc i już w 2 dobie pojawił się pokarm. W 5 już miałam nawał.
Teraz leci 4 tydzień i czasami muszę odciągać nadmiar laktatorem, bo mleko kapie na podłogę.
Mnie w szpitalu doradzali przystawiać dziecko do piersi jak najczęściej.
Nic tak podobno nie pobudza laktacji jak właśnie częste przystawianie, a dziecko to podobno najlepszy laktator.
Do tego dużo wody niegazowanej. Ja dodatkowo piję codziennie jedną saszetkę femaltikeru (zaczęłam w 2 dobie po cc).
Nie wiem czy to prawda, bo nie próbowałam podawać z butli, ale ponoć jak dziecko nauczy się pić z butli, to odmawia piersi, bo z butli leci samo, nie trzeba się silić tak jak przy piersi.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
zufe
Posty: 27850
Rejestracja: 17 lip 2012 21:50

Re: Laktacja po in vitro

Post autor: zufe »

Kompletna bzdura i skandal, że ktoś w renomowanej poradni laktacyjnej głosi takie teorie. Karmilam Synka piersią i odciagalam jednoczesnie bo miałam tak duzo pokarmu.

Przy kp najwazniejsza jest wytrwałość i nie poddawanie się bo laktacje w dużej mierze siedzi w głowie. Powodzenia
12 transferów, 2 Aniołki i wymarzony Synek Adaś :love: Co dalej?
yola_1
Posty: 3765
Rejestracja: 23 sty 2014 09:32

Re: Laktacja po in vitro

Post autor: yola_1 »

a ja bym chciała wiedzieć, co to za "renomowana" poradnia takie głupoty rozpowszechnia. Takich "doradców" to bym omijała szerokim łukiem.
Awatar użytkownika
Bateria
Posty: 7061
Rejestracja: 18 sie 2008 00:00

Re: Laktacja po in vitro

Post autor: Bateria »

megan81 pisze:Nie wiem czy to prawda, bo nie próbowałam podawać z butli, ale ponoć jak dziecko nauczy się pić z butli, to odmawia piersi, bo z butli leci samo, nie trzeba się silić tak jak przy piersi
Nie jest to reguła :) U nas butla była grana na jedno karmienie (nocne) - Emek je brał na siebie, żebym mogła odrobinę więcej snu złapać. Nie przeszkadzało to młodemu nic a nic w kp.
Oligoasthenoteratozoospermia
ICSI, transfer 2 maluchów 01.2009
12dpt-HCG 369, 14 dpt-HCG 771, 25 dpt-HCG 34700, 35dpt-biją serduszka
Chłopcy urodzeni w 33 tc
Crio 07.2011, trzeci synek!
oluska_m
Moderator Dokarmiam bociana ;)
Posty: 9348
Rejestracja: 14 wrz 2012 21:42

Re: Laktacja po in vitro

Post autor: oluska_m »

Kochane Bocianówki :love:
Kwiecień to najgorętszy okres składania zeznań podatkowych, dlatego po raz kolejny prosimy Was, abyście pamiętali o nas podczas wypełniania swoich PITów.
Pamiętajcie - przekazanie 1% nic nie kosztuje i nie zwiększa Waszego podatku, oznacza jedynie że 99% podatku trafia do skarbu państwa, a 1% wspomoże Naszego Bociana. To przywilej, więc nie zapomnijcie z niego skorzystać! Dzięki Waszej decyzji możemy działać i rozszerzać zakres naszej działalności. A do zrobienia jest baaardzo wiele!
Dzięki Wasze pomocy utrzymujemy forum, przeprowadzamy liczne kampanie społeczne, monitorujemy sytuacje niepłodnych w Polsce, a kiedy tylko jest potrzeba - na bieżąco reagujemy.
Potrzeb jest wiele a nasze głowy są pełne pomysłów - żeby je zrealizować potrzebujemy Waszej pomocy!
Przekazanie 1% jest wyjątkowo łatwe - wystarczy w zeznaniu podatkowym w odpowiednich rubrykach wpisać nazwę: Stowarzyszenie na Rzecz Leczenia Niepłodności i Wspierania Adopcji "Nasz Bocian" oraz numer KRS 0000133538

2 IFV, 7 transferów

Aniołki [*] [*] [*] :cry2:

25.07.2016  :love: 
Piotruś


17.06.2019 :love: Michaś


oluska_m
Moderator Dokarmiam bociana ;)
Posty: 9348
Rejestracja: 14 wrz 2012 21:42

Re: Laktacja po in vitro

Post autor: oluska_m »

Kochani - nadszedł ten czas. Czas, kiedy nie możemy dłużej stać z boku i przyglądać się bezczynnie zachodzącym zmianom.

W grudniu pierwszy cios - informacja o przerwaniu rządowego programu. W maju kolejny - projekt zmian w ustawie o leczeniu niepłodności, który ograniczy skuteczność in vitro do minimalnych wartości.
9. czerwca w Sejmie odbędzie się bardzo ważne spotkanie dotyczące planowanych zmian w leczeniu metodą in vitro. Mówcami będą między innymi obecy oraz były przewodniczący ESHRE - European Society of Human Reproduction and Embryology , którzy opowiedzą o konsekwencjach wprowadzenia restrykcyjnych ograniczeń w procedurze in vitro. Głos zabiorą również wybitni polscy specjaliści w dziedzinie leczenia niepłodności. Nasz Bocan przedstawi perspektywę pacjencką - zaznaczymy nasze prawo do dostępu do skutecznego leczenia, opowiemy też, jak bardzo czekamy/czekaliśmy na nasze dzieci. Jednak nie zrobimy tego sami - POTRZEBUJEMY WAS W SEJMIE! - Waszego wsparcia, Waszej obecności.

Przyjdźcie sami lub z rodzinami, pokażmy, że jesteśmy ogromną grupą. Pokażmy, że proponowane zmiany uderzają w nasze rodziny. Pokażmy, że nie zgadzamy się na ograniczenie nam dostępu do leczenia zgodnego ze stanem wiedzy medycznej.
Czekamy na Wasze maile z deklaracjami uczestnictwa w spotkaniu do jutrzejszego wieczora. Piszcie na adres [email protected], podajcie swoje dane osobowe oraz informację z kim przyjedziecie do sejmu.

Bardzo, BARDZO na Was liczymy!

2 IFV, 7 transferów

Aniołki [*] [*] [*] :cry2:

25.07.2016  :love: 
Piotruś


17.06.2019 :love: Michaś


oluska_m
Moderator Dokarmiam bociana ;)
Posty: 9348
Rejestracja: 14 wrz 2012 21:42

Re: Laktacja po in vitro

Post autor: oluska_m »

W związku z pojawiającymi się na temat planowanego w sejmie spotkania pytaniami, podajemy najważniejsze informacje.
Spotkanie odbędzie się 9 czerwca w budynku Sejmu RP. Jego początek zaplanowany jest na godzinę 12:00.
Zgłoszenia zainteresowanych udziałem w nim osób wraz z danymi osobowymi prosimy kierować na adres mailowy: [email protected] Maile z deklaracją uczestnictwa powinny wpłynąć najpóźniej dzisiaj wieczorem.
Do zobaczenia w sejmie!

W poprzednim ogłoszeniu wkradł się błąd w adresie mailowym, więc zwróćcie, proszę, uwagę :love:

2 IFV, 7 transferów

Aniołki [*] [*] [*] :cry2:

25.07.2016  :love: 
Piotruś


17.06.2019 :love: Michaś


oluska_m
Moderator Dokarmiam bociana ;)
Posty: 9348
Rejestracja: 14 wrz 2012 21:42

Re: Laktacja po in vitro

Post autor: oluska_m »

Kochani forumowiczeW ramach trwającego Tygodnia Świadomości Niepłodności zapraszamy do udziału w akcji Pocztówek Nadziei Tegoroczna odsłona ma wyjątkowy wymiar: nie tylko dzielimy się nadzieją, ale tym razem ślemy pocztówkę również do polityków i mediów.Pełną informację znajdziesz :arrow: tutaj jest też utworzone wydarzenie na facebook

2 IFV, 7 transferów

Aniołki [*] [*] [*] :cry2:

25.07.2016  :love: 
Piotruś


17.06.2019 :love: Michaś


ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi milusińscy”