IMMUNOLOGIA - przyczyna niepowodzeń i poronień cz. 2

Forum poświęcone wymianie doświadczeń na temat diagnostyki niepłodności: badania i ich wyniki, zabiegi, leki (działanie, skutki uboczne); metody wspomaganego rozrodu - IUI, IVF, ICSI.

Moderator: Moderatorzy jak się leczyć

Awatar użytkownika
Tusia87
Posty: 2518
Rejestracja: 08 lut 2015 19:11

Re: IMMUNOLOGIA - przyczyna niepowodzeń i poronień cz. 2

Post autor: Tusia87 »

frruzia80 my mieliśmy wskazania do badań imuno po podaniu w Salve w Łodzi 4 zarodków z których żaden się nie przyjął. Po zbadaniu imuno okazało się że mam zaburzone cytokiny reszta badań imuno ok. Zalecono mi szczepienia, po szczepieniach podeszłam do transferu skończyło się CB, beta urosła chyba do 49 i zaczęła spadać. Po tej nie udanej próbie zrobiliśmy badanie hamowania wyszło 0 % i jeszcze okazało się że wytworzyłam przez szczepienia przeciwciała przeciwko komórką mojego męża immunolog który robił nam szczepienia powiedział że my razem dzieci mieć nie będziemy. Mieliśmy 2 lata przerwy z różnych przyczyn, zmiana pracy, przeprowadzka itd. Zmieniliśmy klinikę na Novum w Warszawie. Tam inaczej zaplanowali mi stymulację żeby mnie nie przesymulować bo 2 razy miałam hiperstymulacje, i pobrano mi mniej komórek niż poprzednio. Nie miałam żadnych leków imuno bo lekarz stwierdził że nie mam wskazań. Mieliśmy też problem z nasieniem. Udał się pierwszy transfer w nowej klinice. Na pytanie czemu się udało nikt nie zna odpowiedzi. Napewno niebiosa dopomogły i zmiana taktyki przez lekarza a co z moją wcześniejszą diagnozą immunologiczną? Tego nie wiem, ale wiem że czekam na Maleństwo, które w lipcu przyjdzie na świat i właśnie bryka w brzuszku. Mam nadzieję że Tobie też się uda :caluje
Ostatnio zmieniony 30 mar 2019 19:20 przez Tusia87, łącznie zmieniany 1 raz.
Starania od grudnia 2012
2014 4 x IUI
2015/2016 2 x ICSI Salve Łódź -> 4 x transfer -> 3 x beta 0 i 1 x CB
2018 3 ICSI Novum Warszawa - ET 05.11.2018 - > 29.07.2019 przyszła na świat nasza Michalinka :)
mania 85
Posty: 2887
Rejestracja: 11 maja 2010 11:16

Re: IMMUNOLOGIA - przyczyna niepowodzeń i poronień cz. 2

Post autor: mania 85 »

frruzia80 pisze:
Hope121 pisze:Fruzia80 przykro mi, ze nie wyszlo a tyle juz zrobiliscie by bylo dobrze.. rozumiem Twoje rozgoryczenie.. tez tak mam ze tyle czlowiek wlozy wysilku a tu nic.. :( moze jakies nowe badania? inny lekarz? a problem z czym jesr? Twoja immmuno czy cos jeszcze?
z tego co mówił MAlinowski i po wieli wielu badaniach tylko moja immuno. Wszyscy byli pewni, ze po tych szczepienach i wzroscie allo ten 5 transfer sie uda. a tu nic...nawet hcg nie urosło choc troche. Jakas totalna prazka. W pon jade do niego, niech sie wypowie co o tym mysli. Dał nam kuźwa zielone swiatlo, jestem wsciekła, straciłam przedostatniego zarodka, juz nikomu nie wierze i nie wiem co robic.A teraz jeszcze przeczytałam wpis jkiejs dziewczyny, ze ona po szczepieniach wlasnie w Łodzi przy kolejnej stymulacji jajników nie uzyskała ani jednego dobrze dzielącego się zarodka. Nie mówił nam, ze mogą być takie powikłania. Przymierzam się do kolejne biopsji, miałam już dwie i zarodki zawsze piękne...jeśli się okaze, ze mamy problem to facetowi urwe jaja. Nie wiedziałam, ze to może się przelozyc na zarodki. Nie podjelabym decyzji o szczepieniach.

moja historia jest podobna trochę do historii Tusi
Też u mnie problem z limfocytami, cytokinami, nk i tez po 5transferach decyzja że szczepimy dawcą, termin miałam na maj a pod koniec kwietnia okazało się że jestem w ciąży. Bez szczepień, leków sama zaszlam. A wcześniej mega obstawiona w leki i zero efektów.
Także szczepienia mogą pomóc a nie muszą, i co ważne jak u Tusi i u mnie bez szczepień i leków zaciazylysmy a wcześniej NIE.
I niewiadomo co pomoglo, co wcześniej psulo, dlaczego tyle zarodków nie dało ciąży a potem bez niczego owszem.
Może zdążyć się podobna historia u ciebie niebawem...i tego ci życzę :caluje

starania od lipca 2009

AMH 0,2

Genetyka:Translokacja zrównoważona w kariotypie

Immunologia:Problem w CBA i limfocytach

Małżowa armia:2%prawidłowych

Gameta Gdynia:

1xIUI

2xICSI

Invimed Gdynia KD:

1xIMSI

1xCriotransfer

Przygotowania do AZ...

Naturalny cud. Liliana 5.01.2018



Naturalny cud.Liwia 6.08.2020


antaxia
Posty: 5
Rejestracja: 25 sty 2019 18:15

Re: IMMUNOLOGIA - przyczyna niepowodzeń i poronień cz. 2

Post autor: antaxia »

Cześć Dziewczyny, podpowiedzcie proszę, mam wysokie NK 26%, rozjechane cytokiny, przyjmowałam intralipd i encorton 1 podejscie do icsi nieudane, jakie badania zrobić przed szczepieniami limfocytami męża? Mam tylko LCT ujemne. Dodam, że nigdy nie byłam w ciazy.
Awatar użytkownika
Tusia87
Posty: 2518
Rejestracja: 08 lut 2015 19:11

Re: IMMUNOLOGIA - przyczyna niepowodzeń i poronień cz. 2

Post autor: Tusia87 »

antaxia ja robiłam przeciwciała tarczycowe, przeciw jądrom komórkowym, przeciw plemnikowe, mutacje genetyczne mthfr, i jeszcze kilka badań z zakresu hematologi.
Starania od grudnia 2012
2014 4 x IUI
2015/2016 2 x ICSI Salve Łódź -> 4 x transfer -> 3 x beta 0 i 1 x CB
2018 3 ICSI Novum Warszawa - ET 05.11.2018 - > 29.07.2019 przyszła na świat nasza Michalinka :)
magda.lena83
Posty: 68
Rejestracja: 04 sty 2016 14:41

Re: IMMUNOLOGIA - przyczyna niepowodzeń i poronień cz. 2

Post autor: magda.lena83 »

Dziewczyny.. pierwszy raz trafiłam właśnie u Was na info, że:
NK - Natural killers - moga powodować:
- niemozność implantacji zarodka, powodowac uszkodzenia doczesnej lub pęcherzyka żółtkowego.
- W pozniejszej ciazy: serduszko dziecka moze bić zbyt wolno, pęcherzyk ciążowy może być nieregularnego ksztaltu, być zbyt mały do wieku ciażowego. Może powodować uszkodzenia DNA - zarodek bedzie wowczas rósł słabo, komórki będą sie kiepsko dzielić. Czesto wystepuja krwiaki podkosmowkowe. Badanie histopat. wykazuje stany zapalne doczesnej i włóknienia czyli "fibrosis". B-HCG i progesteron są na niskim poziomie i słabo wzrastają.
Zeszłoroczna ciąża po pierwszym IVF skończyła się w 8tc, hcg przyrastało raczej leniwie, w ogóle start był opóźniony, i właśnie pęcherzyk ciążowy był ponad tydzień młodszy w stosunku do wieku zarodka.
W tym roku bardzo dobra blastka (zeszłoroczna 1, tegoroczna 4), a wyglądało, jakby się w ogóle nie zagnieździła albo wypadła zaraz po implantacji...

Badanie na NK (w Invikcie, oni to mają w jakimś pakiecie całym, nie mogę jeszcze tego do końca ogarnąć...) w przyszłym cyklu, pod koniec maja, ten cykl czekam na obkurczenie jajników po stymulacji.
Z jednej strony wykrycie NK namierzyłoby problem. Z drugiej... czy ja dam radę logistycznie ogarnąć leczenie, mieszkając za granicą? :?

-- 23 kwie 2019 10:30 --
Tusia87 pisze:W akcie desperacji zdecydowałam się na szczepienia limfocytami męża. Po szczepieniach miałam podany też ładny zarodek, transfer skończył się ciążą biohemiczną. Po tym zdarzeniu zrobiliśmy badanie, w którym wyszło że po szczepieniach mój organizm wytworzył przeciwciała przeciw komórką mojego męża. Immunolog powiedział nam że w związku z tym nigdy razem dzieci nie będziemy mieli.
Z tego co wiem, Invicta podchodzi do tych szczepień sceptycznie, raczej ich nie zaleca, bo mają złe doświadczenia.
Dobrze, że Tobie udało się znaleźć kogoś, kto umiał obejść problem - spokojnej ciąży :love:

Starania od 7 (?) lat. Ciężki czynnik męski.

I IVF 2018 - (8tc)



Niespodziewane problemy z małym endometrium.

II IVF 2019 - transfer nieudany, 3 mrozaki.

druga połowa 2019 - trzy cykle walki z endometrium, maksymalnie 6mm.



koniec 2020 - endometrium 8,1mm! Zielone światło na transfer i ... pozytywny test na covid, transfer odwołany, życie odłożone na później.


mania 85
Posty: 2887
Rejestracja: 11 maja 2010 11:16

Re: IMMUNOLOGIA - przyczyna niepowodzeń i poronień cz. 2

Post autor: mania 85 »

magda.lena83 pisze:Dziewczyny.. pierwszy raz trafiłam właśnie u Was na info, że:
NK - Natural killers - moga powodować:
- niemozność implantacji zarodka, powodowac uszkodzenia doczesnej lub pęcherzyka żółtkowego.
- W pozniejszej ciazy: serduszko dziecka moze bić zbyt wolno, pęcherzyk ciążowy może być nieregularnego ksztaltu, być zbyt mały do wieku ciażowego. Może powodować uszkodzenia DNA - zarodek bedzie wowczas rósł słabo, komórki będą sie kiepsko dzielić. Czesto wystepuja krwiaki podkosmowkowe. Badanie histopat. wykazuje stany zapalne doczesnej i włóknienia czyli "fibrosis". B-HCG i progesteron są na niskim poziomie i słabo wzrastają.
Zeszłoroczna ciąża po pierwszym IVF skończyła się w 8tc, hcg przyrastało raczej leniwie, w ogóle start był opóźniony, i właśnie pęcherzyk ciążowy był ponad tydzień młodszy w stosunku do wieku zarodka.
W tym roku bardzo dobra blastka (zeszłoroczna 1, tegoroczna 4), a wyglądało, jakby się w ogóle nie zagnieździła albo wypadła zaraz po implantacji...

Badanie na NK (w Invikcie, oni to mają w jakimś pakiecie całym, nie mogę jeszcze tego do końca ogarnąć...) w przyszłym cyklu, pod koniec maja, ten cykl czekam na obkurczenie jajników po stymulacji.
Z jednej strony wykrycie NK namierzyłoby problem. Z drugiej... czy ja dam radę logistycznie ogarnąć leczenie, mieszkając za granicą? :?

-- 23 kwie 2019 10:30 --
Tusia87 pisze:W akcie desperacji zdecydowałam się na szczepienia limfocytami męża. Po szczepieniach miałam podany też ładny zarodek, transfer skończył się ciążą biohemiczną. Po tym zdarzeniu zrobiliśmy badanie, w którym wyszło że po szczepieniach mój organizm wytworzył przeciwciała przeciw komórką mojego męża. Immunolog powiedział nam że w związku z tym nigdy razem dzieci nie będziemy mieli.
Z tego co wiem, Invicta podchodzi do tych szczepień sceptycznie, raczej ich nie zaleca, bo mają złe doświadczenia.
Dobrze, że Tobie udało się znaleźć kogoś, kto umiał obejść problem - spokojnej ciąży :love:
na zbyt wysoki poziom nk zalecaja między innymi intralipid przed i po transferze, więc specjalnego leczenia nie ma.
Ja godzilam mieszkanie za granicą i leczenie w Polsce w klinikach, transfery
:bigok:

starania od lipca 2009

AMH 0,2

Genetyka:Translokacja zrównoważona w kariotypie

Immunologia:Problem w CBA i limfocytach

Małżowa armia:2%prawidłowych

Gameta Gdynia:

1xIUI

2xICSI

Invimed Gdynia KD:

1xIMSI

1xCriotransfer

Przygotowania do AZ...

Naturalny cud. Liliana 5.01.2018



Naturalny cud.Liwia 6.08.2020


annaskr
Posty: 9
Rejestracja: 27 paź 2018 09:40

Badania immunologiczne a komórka dawczyni

Post autor: annaskr »

Dziewczyny
Czy przy in vitro z komórką dawczyni jest sens wykonywania badań allo MLR oraz test cytotoksyczny?
Hope121
Posty: 5039
Rejestracja: 23 sty 2018 17:19

Re: IMMUNOLOGIA - przyczyna niepowodzeń i poronień cz. 2

Post autor: Hope121 »

Hej ma ktoras z was jakieś info albo sama chce zrezygnować z wizyty u dr Pasnika w łodzi? Dzwoniłam dziś do niego chciałam skonsultować wyniki i sorry okres walxyjny miejsc brak kolejne zapisy od połowy lipca masakra ..może jednak któraś nie może w danym terminie czy coś? Wiem marzenia scietej głowy.. Ale byłby spokojniejszy jakby jakaś kompetentna osoba spojrzała na wyniki które i tak mam zrobione de facto w labie lodzkim

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

09.15 - początek krętej drogi
05.18 -1 IMSI - :( 2 :pingwin:
08.10.18 Crio :(
16.01.19 Crio 9dpt-33,67 12 dpt-51,33
16dpt-99,6:(

02.08.19 2 IMSI :( 1 transfer odwołany  30.05.20 3 IMSI Novum 4 zarodki                  05.20 11.20 2 transfery nieudane        06.02.21 ostatni transfer 2 maluchów został z nami mały cud:) rośnij zdrowo maleństwo beta 77-160-928-5356...

Czekamy na córeczkę! ❤

Jest wyśniona wymarzona z gwiazd 29.10.21❤️

 

V_L
Posty: 683
Rejestracja: 06 maja 2007 00:00

Re: IMMUNOLOGIA - przyczyna niepowodzeń i poronień cz. 2

Post autor: V_L »

Cześć
Nie wiem od czego zacząć .. obawiam się, że mam jakieś problemy immunologiczne, ale może po kolei ..
Mam endometriozę, po kilku latach niepowodzeń dostałam się do programu ivf. Mam jedno dziecko dzięki in vitro, ale podejrzewam, że ono nie było wcale potrzebne ..
Pierwszy transfer nieudany, przy drugim dostałam na wszelki wypadek Encorton + Embryoglue i mam synka. Zarodków więcej nie mamy.
Przez lata starań miałam wrażenie, że do zapłodnienia mogło dochodzić ale nigdy nie miałam na to dowodów, bo kto potraktuje serio np plamienia tydzień po owu czy betę w okolicach 2.
Ale ostatnio udało mi się "złapać" betę ok 7. Poroniłam właściwie kilka dni po terminie @.
Po transferze Encorton brałam chyba do 10 tygodnia, ciąża przebiegała książkowo, poród w 41 tygodniu, żadnych problemów. Czyli u mnie problem jest na samym początku, z zagnieżdżeniem.
Chciałabym jeszcze jedno dziecko, jednak mam już 39 lat i mało czasu .. gin sugeruje in vitro (mam jeden jajowód niedrożny) ale mi się wydaje, że można bez .. tylko co zrobić? Jakie badania? Chciałabym zrobić jakieś podstawowe badania zanim pójdę znów do kliniki.
Co jeszcze mogę dodać? Zawsze źle reagowałam na tabletki hormonalne, odczuwałam dziwne uciski w klatce itd, mam od zawsze niski poziom białych krwinek (czy to może mieć jakiś związek?) ostatnio cierpię na tzw alergię na zimno.
Czy dobrze myślę, że najpierw sprawdzić zespół antyfosfolipidowy?
2010 laparo - Endometrioza II

08.2014 ivf Gameta Rzgów

Crio 22.09 6 dniowego blastusia 4CC, beta 9dpt <0,1 :(

Crio 27.10 5 dniowego blastusia 4CC - udało się! Synek ur. 20.07.2015

CB luty 2019

2019 laparo nr 2 - lewy jajowód niedrożny.

Immuno?
Awatar użytkownika
Tusia87
Posty: 2518
Rejestracja: 08 lut 2015 19:11

Re: IMMUNOLOGIA - przyczyna niepowodzeń i poronień cz. 2

Post autor: Tusia87 »

V_L ja przed wizytą w klinice odwiedziła bym immunologa jeśli chcesz zgłębić wiedzę na ten temat. Dużo osób poleca doc Paśnika w Łodzi choć mi akurat nie pomogł. Zespół antyfosfolipidowy możesz zbadać bo to akurat nie są drogie badania ale ogólnie z mojego doświadczenia wynika że badania imuno są drogie i jest ich bardzo dużo.
Starania od grudnia 2012
2014 4 x IUI
2015/2016 2 x ICSI Salve Łódź -> 4 x transfer -> 3 x beta 0 i 1 x CB
2018 3 ICSI Novum Warszawa - ET 05.11.2018 - > 29.07.2019 przyszła na świat nasza Michalinka :)
SlyR
Posty: 1
Rejestracja: 02 lip 2019 14:46

Re: IMMUNOLOGIA - przyczyna niepowodzeń i poronień cz. 2

Post autor: SlyR »

Dziewczyny, czy któraś z Was miała wynik badania MLR:stymulacja?
Co to może oznaczać? Wcześniej zawsze miałam określamy MLR w %, a teraz takie dziwactwo...
V_L
Posty: 683
Rejestracja: 06 maja 2007 00:00

Re: IMMUNOLOGIA - przyczyna niepowodzeń i poronień cz. 2

Post autor: V_L »

Tusia87 pisze:V_L ja przed wizytą w klinice odwiedziła bym immunologa jeśli chcesz zgłębić wiedzę na ten temat. Dużo osób poleca doc Paśnika w Łodzi choć mi akurat nie pomogł. Zespół antyfosfolipidowy możesz zbadać bo to akurat nie są drogie badania ale ogólnie z mojego doświadczenia wynika że badania imuno są drogie i jest ich bardzo dużo.
Dzięki za szybką odpowiedź!
A jakie badania pomogą stwierdzić/wykluczyć zespół antyfosfolipidowy? Z tego typu badań coś tam miałam, ale nie pamiętam co .. w domu sprawdzę. Cała ta immunologia to czarna magia dla mnie mimo, że w innych tematach o niepłodności już jakąś wiedzę mam a tu zero ..
Generalnie nurtuje mnie, czy można jakoś zawęzić poszukiwania w mojej sytuacji, tzn prawdopodobne problemy z zagnieżdżaniem zarodka ale bezproblemowe donoszenie ciąży po Encortonie do 10 tyg.
A czy dr Wilczyński też jest polecany w tym temacie? Przyjmuje w Gamecie i myślę czy uderzyć do niego.
2010 laparo - Endometrioza II

08.2014 ivf Gameta Rzgów

Crio 22.09 6 dniowego blastusia 4CC, beta 9dpt <0,1 :(

Crio 27.10 5 dniowego blastusia 4CC - udało się! Synek ur. 20.07.2015

CB luty 2019

2019 laparo nr 2 - lewy jajowód niedrożny.

Immuno?
Awatar użytkownika
Tusia87
Posty: 2518
Rejestracja: 08 lut 2015 19:11

Re: IMMUNOLOGIA - przyczyna niepowodzeń i poronień cz. 2

Post autor: Tusia87 »

V_L trzeba napewno zrobić przeciw ciała antykardiolipinowe. Z resztą twoich pytań za bardzo nie pomogę bo u mnie bez in vitro nic się nigdy nie zadziało.
Starania od grudnia 2012
2014 4 x IUI
2015/2016 2 x ICSI Salve Łódź -> 4 x transfer -> 3 x beta 0 i 1 x CB
2018 3 ICSI Novum Warszawa - ET 05.11.2018 - > 29.07.2019 przyszła na świat nasza Michalinka :)
V_L
Posty: 683
Rejestracja: 06 maja 2007 00:00

Re: IMMUNOLOGIA - przyczyna niepowodzeń i poronień cz. 2

Post autor: V_L »

Tusia87 pisze:V_L trzeba napewno zrobić przeciw ciała antykardiolipinowe. Z resztą twoich pytań za bardzo nie pomogę bo u mnie bez in vitro nic się nigdy nie zadziało.
Czy to są ACA? Te robiłam i wynik ujemny.
Robiłam też jakieś przeciwtarczycowe i tam już coś było ale w normie.

U mnie też przed in vitro niby się nic nie zadziało ale moja intuicja mi mówi, że się działo ale tak krótko, że trudno było wyłapać. Teraz ta beta 7 .. przed ciążą z ivf nigdy tak "daleko" nie doszłam, więc u mnie może się nie pogorszyło ..
2010 laparo - Endometrioza II

08.2014 ivf Gameta Rzgów

Crio 22.09 6 dniowego blastusia 4CC, beta 9dpt <0,1 :(

Crio 27.10 5 dniowego blastusia 4CC - udało się! Synek ur. 20.07.2015

CB luty 2019

2019 laparo nr 2 - lewy jajowód niedrożny.

Immuno?
Awatar użytkownika
Tusia87
Posty: 2518
Rejestracja: 08 lut 2015 19:11

Re: IMMUNOLOGIA - przyczyna niepowodzeń i poronień cz. 2

Post autor: Tusia87 »

V_L aca to inny rodzaj przeciwciał.
Starania od grudnia 2012
2014 4 x IUI
2015/2016 2 x ICSI Salve Łódź -> 4 x transfer -> 3 x beta 0 i 1 x CB
2018 3 ICSI Novum Warszawa - ET 05.11.2018 - > 29.07.2019 przyszła na świat nasza Michalinka :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jak się leczyć?”