Dieta low carb a stymulacja

Na pytania odpowiada psychodietetyk Anita Fincham. Anita jest absolwentką Psychodietetyki Uniwersytetu SWPS i członkinią Towarzystwa Psychodietetyki . Współpracuje z Wyższą Szkołą Rehabilitacji w Warszawie, Polskim Centrum Terapii w UK iCentrum Lifeways. Szczególnie zajmuje się procesem efektywnej zmiany nawyków żywieniowych oraz dietą sprzyjającą płodności. Jest moderatorką i członkinią Stowarzyszenia Nasz Bocian.

Moderator: Osoby zatwierdzające - dietetyk2

Zablokowany
baby250
Posty: 6
Rejestracja: 11 mar 2012 21:48

Dieta low carb a stymulacja

Post autor: baby250 »

Witam ,czy przy stymulacji można stosować dietę low carb czy raczej nie jest to wskazane?Pozdrawiam
Anita Fincham
Ekspert Bociana
Posty: 29
Rejestracja: 13 paź 2016 15:37

Re: Dieta low carb a stymulacja

Post autor: Anita Fincham »

Dzień dobry,
Nie mam tu informacji o Pani stanie zdrowia, a zatem zakładam, że nie ma medycznych powodów dla wprowadzenia diety niskowęglowodanowej.
Zalecany poziom spożycia węglowodanów waha się pomiędzy 45 a 75% dziennej kaloryczności, więc można dobrać sobie w tych ramach poziom najbardziej dla nas odpowiedni.
Węglowodany są ważne dla dobrej gospodarki hormonalnej.
Najlepsze węglowodany to oczywiście te nieprzetworzone – pełne ziarna, kasze, warzywa, owoce, co zapewni również odpowiednią porcje błonnika rozpuszczalnego i nierozpuszczalnego. Jak we wszystkich sposobach odżywiania mających służyć zdrowiu, przetworzony rafinowany cukier najlepiej byłoby całkowicie wyeliminować.
Warto również wyeliminować wszelkie węglowodanowe wysokoprzetworzone przekąski i gotowe potrawy z racji na konserwanty, polepszacze smaku i chemiczne aromaty.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!
Kendi
Posty: 1
Rejestracja: 27 cze 2019 19:44

Dieta low carb a stymulacja

Post autor: Kendi »

Dzień dobry,

Chciałam przejść na dietę niskowęglowodanową, bo coraz więcej słyszę o jej dobroczynnym wpływie na zdrowie. Natomiast, mam obawy czy to nie przyniesie odwrotnego rezultatu.

Widzę odpowiedź Pani Anity, ale nie wiem skąd informacje o zalecanym spożyciu węglowodanów w ilości od 45 do 75%. Czy to nie są jakieś nieaktualne dane? Wszędzie gdzie czytam sugerują odchodzić od węglowodanów.

Chciałabym skorzystać z restrykcyjnego jadłospisu przedstawionego tutaj: [ciach! - nie wklejamy reklam do postów w dziale eksperckim]

Czy jest sens przechodzenia na taką dietę (chcę zrzucić kilka kilogramów)?

Walczę z niepłodnością od 1,5 roku, stąd uważam, że gorzej być nie może. Czy ewentualnie po takiej diecie może dojść do jakiś zaburzeń hormonalnych? Może taka burza sprzyjać poprawie?
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Dieta wspierająca płodność i zdrowie w okresie ciąży”