Globozoospermia

Tutaj można "plotkować" o męskich sprawach

Moderator: Moderatorzy o plemnikach

ODPOWIEDZ
kasaja
Posty: 3
Rejestracja: 23 lip 2017 16:33

Globozoospermia

Post autor: kasaja »

Cześć,
czy ktoś z Wasz zmagał się lub walczy aktualnie z globozoospermią (plemniki z okrągłymi główkami)? Jesteśmy po pierwszym nieudanym icsi. Niestety nie udało się zapłodnić żadnej z 6 komórek. Podchodziliśmy do zabiegu w klinice Fertimedica w Warszawie. Zamroziliśmy 7 oocytów i kolejna próba ma się odbyć z biopsją jąder w poszukiwaniu plemników bez tego defektu okrągłej główki. Czy macie jakieś doświadczenia w tym zakresie? Znacie może jakąś klinikę w Polsce albo w Europie, która być może specjalizuje się w takich przypadkach?
z góry dzięki za info!
Awatar użytkownika
Gość

Re: Globozoospermia

Post autor: Gość »

kasaja, co prawda nie znam się i nie wiem, czy pomogę, ale przygotowujemy się z mężem do in vitro i przeglądałam właśnie dziś stronkę mojej kliniki, żeby dowiedzieć się jak najwięcej i trafiłam na takie coś: http://parens.pl/aktualnosc/wspomagana- ... a-oocytow/. Tam jest napisane, że przy globospermii jest ta metoda stosowana. Zapamiętałam słowo, bo ciekawie brzmi :D Pani embriolog, z którą rozmawiałam powiedziała, że u mnie tego nie można zastosować, bo muszą być wskazania. Życzę Wam powodzenia i trzymam kciuki, żeby się udało! :)
kasaja
Posty: 3
Rejestracja: 23 lip 2017 16:33

Re: Globozoospermia

Post autor: kasaja »

bardzo Ci dziękuję za wiadomość. właśnie nasza Pani dr ostatnio wspomniała nam o tej metodzie i najprawdopodobniej jednak następna próba będzie przy wykorzystaniu tego podejścia, ale na razie czekamy. Klinika musi się przygotować, to są podobno tak rzadkie przypadki, że w Polsce praktycznie do tej pory się ich nie wykonywało.
ODPOWIEDZ

Wróć do „O plemnikach”