Strona 1 z 1

Olej z wiesiołka i czarnuszki

: 26 lip 2017 09:57
autor: czarownica86
Witam! Czytałam, że olej z wiesiołka może skutecznie podnieść szanse na zajście w ciążę ze względu na zawarty w nim kwas GLA. Oprócz tego chciałam zapytać czy to nie prawda, że w czasie ciąży i karmienia piersią nie można pić oleju z czarnuszki?

Re: Olej z wiesiołka i czarnuszki

: 01 sie 2017 16:41
autor: Anita Fincham
Dzień dobry,

Podczas starań o ciążę (i zawsze!) bardzo ważne jest dostarczanie odpowiedniej dawki kwasów Omega-3, które wplywaja nie tylko na stan zdrowia przyszłej mamy i jej szanse na poczęcie, ale również na prawidłowy rozwój przyszłego dziecka.
Optymalnie byłoby dostarczyć właściwych dawek Omega 3 wraz z dietą (tłuste ryby morskie 2-3 razy w tygodniu, oliwa z oliwek extra virgin do sałatek), pamiętając o zachowaniu własciwych proporcji między Omega 3 a Omega 6, czy również ograniczając smażone czy mocno przetworzone potrawy. Jeżeli jednak dieta nie dostarcza własciwej dawki Omega 3, to suplementowanie ojeju z wiesiołka (70% zawartości Omega 3) jest rzeczywiście sensownym rozwiązaniem. Pamiętajmy jednak, że olej nie powinien być przechowywany w temperaturze wyższej niż +10 C.
Dodajmy jeszcze, że jego spożywanie wpływa pomocniczo na nadciśnienia, zakrzepicę i chorób systemu immunologicznego. Dzieje się tak, gdyż kwas GLA, czyli kwas gamma-linolenowy, poprawia przepływ krwi w naczyniach krwionośnych oraz posiada, działanie zapobiegające agregacyji krwinek. Przynosi też korzyści w leczeniu wielu schorzeń skórnych, w szczególności łuszczycy, różnych postaci trądziku i atopowego zapalenia skóry.

Nie znalazłam informacji na temat szkodliwości oleju z czarnuszki w ciąży, a w czasie karmienia bywa on nawet zalecany. :)

Re: Olej z wiesiołka i czarnuszki

: 01 sie 2017 20:13
autor: Pockahontas
Czy w takim razie kapsułki z wiesiołkiem powinno się trzymać w lodówce? Jeśli nie, to jak je właściwie przechowywać?

Re: Olej z wiesiołka i czarnuszki

: 03 sie 2017 01:40
autor: Anita Fincham
We wczesniejszym poście pisałam o oleju w butelce.
Na kapsułkach jest często napisane, żeby przechowywać w temperaturze 15-25 C, być może dlatego, że każda porcja oleju jest szczelnie zamknięta w kapsułce i zabezpieczona przed swiatłem pudełkiem.
Przechowywanie w lodówce na pewno im nie zaszkodzi.
Pozdrawiam!

Re: Olej z wiesiołka i czarnuszki

: 24 maja 2019 22:23
autor: marcelmarci
Absolutnie nie podważam info. o czarnuszce, bo nie mam pewności, ale wyczytałem, że stosowanie oleju z czarnuszki w trakcie ciąży i karmienia jest przeciwwskazane i trzeba skonsultować z lekarzem. Może ktoś rozwieje wątpliwości?

Re: Olej z wiesiołka i czarnuszki

: 13 sie 2019 14:56
autor: marmama
Przechodzimy właśnie z mężem kolejny cykl starań o nasze maleństwo i póki co nie stosuję żadnych leków ponieważ chcę aby to było zupełnie naturalne. Naczytałam się już wiele o oleju z wiesiołka i stosuję go w kapsułkach 3 razy dziennie po jednej kapsułce przy jedzeniu. Oczywiście warto podkreślić, że po owulacji nie powinniśmy go przyjmować! Jednak w poprzednim cyklu okazało się, że moje cykle nie są regularne, tzn. nie są jednakowej długości. Na stronie https://byc-zdrowym.pl/olej-z-czarnuszk ... na-opinie/ gdzie znajduje się cały artykuł o oleju z czarnuszki jest napisane, że olej ten może być pomocny w uregulowaniu cykli miesiączkowych. Czy stosowałyście go w tym celu?