ustawowe 43 dni - czy konieczne?

Archiwum forum "Ośrodki i procedury adopcyjne"

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy grupa wdrożeniowa

Awatar użytkownika
joanna17
Posty: 2148
Rejestracja: 22 sty 2003 01:00

Post autor: joanna17 »

Michal pisze: w jakimś programie o adopcji wypowiadała się lekarka pracująca na oddziale preadopcyjnym. Powiedziała że w jej 20 letniej praktyce zawodowej przypadki zabrania dziecka przez matkę biologiczną zdarzyły się 2 razy.
W ostatnim okresie, na Szpitalnej dwie mamy zdecydowały sie wychować swoje dzieci...

Ja, jak szłam do OAO, to miałam jeszcze nadzieję, że można dostać dzieciatko mniejsze niż 6 tyg. - przede wzsystkim dlatego, ze chciałam karmić (nadal chcę) je piersią, no i dlatego, ze trudno mi myślec, że moje dziecko tak długo jest pozbawione miłości, czułości i tego wszystkiego co mogą dać tylko rodzice. Pogodziąłm się z tym, że jest inaczej i w gruncie rzeczy uważam, ze tak jest lepiej. Ja nie zazdroszczę Chice, bo nie wyobrażam sobie lęku o to, ze ktoś mi odbierze dziecko. A już zupełnie nie wyobrażam sobie, że rzeczywiście zdarza sie tak, ze matka zmienia zdanie (np. okazuje się, że rodzina jest gotowa pomóc). Wydaje mi się, że powierzanie rodzinie adopcyjnej dziecka, które ma już uregulowaną sytuację prawna jest zdrowsze dla wszystkich (dla dzieciątka w gruncie rzeczy też, bo i ono mogłoby przeżyć ogromny stres, gdyby odebrano je rodzicom, do których zdążyło sie przyzwyczaić).

A czemu akurat 6 tygodni? Może to rzeczywiście czas na ochłonięcie, na ustabilizowanie hormonalnej burzy (ponoć tyle właśnie trwa okres połogu, czyli powrotu do "normalności" organizmu matki).
natabocian
Posty: 10956
Rejestracja: 08 gru 2002 01:00

Post autor: natabocian »

A ja cały czas zazdroszczę Chice, nie strachu, tylko tego, że ma dziecko od pierwszych dni przy sobie :!: Już pisłam gdzieś, ze sama bym isę na to nie zgodziła, bo strach by mnie paraliżował :? :(
MMcia
Posty: 245
Rejestracja: 30 sty 2003 01:00

Post autor: MMcia »

A ja się zastanawiam jaki odsetek biologicznych rodziców wraca po swoje dzieci i po jakim czasie? Czy rzeczywiście szok poporodowy jest nastepstwem porzucenia dziecka? I tak naprawdę jaka maja motywację ci, którzy dycyduja się zabrać swoje dziecko? Czy przypadkiem nie jest to wstyd? Bo jesli swoja decyzję zmienia 2% rodziców to oznacza, że co 50 dziecko zostaje przy rodzinie. Tym pozostałym 49 maluszkom nikt nie zwróci straconego czasu i zabranej miłości. Dlatego wciąż uważam, że 43 dni to stanowczo zbyt długo.
Awatar użytkownika
LALA27
Posty: 1183
Rejestracja: 07 cze 2002 00:00

Post autor: LALA27 »

Chicca :cmok: :cmok:
Szczęśliwa mama Zosi i Frania:):)
chica4
Posty: 2258
Rejestracja: 16 lis 2002 01:00

Post autor: chica4 »

Lala :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Chica i Chic- szczęśliwi rodzice Oleńki:-) (ur. 16.10.03r, z nami od 24.10.03r.):-) http://foto.onet.pl/0,18279706,710070,user.html

Madźka
Posty: 6214
Rejestracja: 25 paź 2002 00:00

Post autor: Madźka »

MMcia pisze:A ja się zastanawiam jaki odsetek biologicznych rodziców wraca po swoje dzieci i po jakim czasie?
W naszym Ośrodku w zeszłym roku zgłoszono 79 noworodków. 10-cioro matki, przed upływem 6 tygodni, zabrały do domu. To jest przeszło 12,5 %. Do dużo. I czasami warto poczekać na ich decyzję, bo to jest decyzja na całe życie...
chica4
Posty: 2258
Rejestracja: 16 lis 2002 01:00

Post autor: chica4 »

Madzka, coraz bardziej sie boje, pomimo optymizmu, ktorego staram sie trzymac, bo wszyscy tak mnie strasza na tym watku :( :( :( Mam ta swiadomosc, ze jestesmy TYLKO rodzina zastepcza, ale i ta, ze juz tylko (albo az) za 12 dni powinno sie to skonczyc, gdy matka biologiczna podpisze zrzeczenie, a my wtedy zlozymy w sadzie wniosek o adopcje i wreszcie odetchniemy...

Chica i Chic- szczęśliwi rodzice Oleńki:-) (ur. 16.10.03r, z nami od 24.10.03r.):-) http://foto.onet.pl/0,18279706,710070,user.html

Madźka
Posty: 6214
Rejestracja: 25 paź 2002 00:00

Post autor: Madźka »

Chica, nie martw się :) Wszystko będzie dobrze. Panie z Ośrodka nie ryzykowałyby, gdyby miały wątpliowści.
Nie napisałm tego, że by Cię straszyć,ale jako odpowiedź na pytanie MMci. Zresztą u nas te dzieci przebywały w Szpitalu ani u rodzin.
Pozdrawiam. Wytrzymaj jeszcze kilka dni !!!!
MMcia
Posty: 245
Rejestracja: 30 sty 2003 01:00

Post autor: MMcia »

hmmmm :roll: to całkiem sporo... może rzeczywiście warto... bo przecież badź co badź najlepiej jeśli dziecko zostanie z rodzicami... Chica na pewno bedzie dobrze... na pewno!
Awatar użytkownika
Jarecki
Posty: 209
Rejestracja: 21 paź 2003 00:00

Post autor: Jarecki »

Chica napewno wszystko ułoży się wspaniale, z całego serca Ci tego życzę.
A jesli chodzi o te 43 dni to ja uwazam ze to jest ogromny czas, stanowczo za długi na podejmowanie decyzji przez dorosłego człowieka (nawet biorac pod uwagę szok poporodowy).
Kaśka (druga połowa Jareckiego) mama Zosi
Awatar użytkownika
martaP
Posty: 138
Rejestracja: 05 paź 2002 00:00

Post autor: martaP »

Chica,dokładnie rok temu przeżywaliśmy to co Wy teraz.bylismy z nasza córkąod pierwszego tygodnia jej życia.Opiekowałam się nią,kochałam i bałam się...,ale tak jak napisała Madżka miałam nadzieję ,że pracownicy Ośrodka wiedzą co robią,mają doświadczenie...
Czekając na dziecko mówiłam,że nie podołam sytuacji niepewnej prawnie,ale kiedy powiedziano nam o dziewczynce,która czeka na rodziców już teraz-podjęliśmy te trudna decyzję.
Trzymaj się!Na pewno bedzie wszystko dobrze!!!
chica4
Posty: 2258
Rejestracja: 16 lis 2002 01:00

Post autor: chica4 »

Dziekujemy wszystkim za wsparcie, przed nami ostatnie dni niepewnosci i lęku. Mam nadzieje, ze ostatnie... i, ze lada moment bedze to tylko wspomnienie, ktore przynioslo szczesliwe zakonczenie...

Chica i Chic- szczęśliwi rodzice Oleńki:-) (ur. 16.10.03r, z nami od 24.10.03r.):-) http://foto.onet.pl/0,18279706,710070,user.html

Awatar użytkownika
Hasik
Posty: 677
Rejestracja: 23 mar 2002 01:00

Post autor: Hasik »

Chica, jesteśmy z Wami :kiss:
MMcia
Posty: 245
Rejestracja: 30 sty 2003 01:00

Post autor: MMcia »

Chica wszystko będzie dobrze ... chociaz powiem szczerze, że doskonale Ciebie rozumiem i podziwiam... Jeszcze tylko kilka dni i strach minie... trzymam kciuki
Awatar użytkownika
beton
Posty: 12
Rejestracja: 28 lip 2006 00:00

Nam na pytanie

Post autor: beton »

Nam na pytanie dlaczego zmienił sie czas z 4 tygodni na 6 odpowiedziano, ze to dostosowywanie prawa do unijnego. Wiec zapytałam na podstawie jakich badań stwierdzono, że 6 tygodni to właśnie ten czas kiedy kobiecie moze sie jeszcze w głowie cos poukładać w inna stronę. Nikt mi nie był w stanie odpowiedzieć...
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Ośrodki i procedury adopcyjne”