Adopcja w POZNANIU

Dyskusje o ośrodkach adopcyjnych, panujących w nich zasadach, procedurach, szkoleniach. Nie wiesz jaki wybrać ośrodek? Jak przebiega procedura adopcyjna? To forum jest dla Ciebie.

Moderator: Moderatorzy ośrodki i procedury adopcyjne

ODPOWIEDZ
biedronka5
Posty: 358
Rejestracja: 03 kwie 2009 00:00

Re: Adopcja w POZNANIU

Post autor: biedronka5 »

nona1212 pisze:W każdym razie peace :)
tak jest :-)

wrzesień 2008 - pierwsza wizyta w OAO

23 czerwca 2010 - TEN TELEFON

25 czerwca 2010 - pierwszy Synek w domu :-)

czerwiec 2013 - zaczynamy drugą procedurę

16 maja 2014 - TEN TELEFON

21 maja 2014 - drugi Synek w domu :-)

rodzina w komplecie :-D


nona1212
Posty: 14
Rejestracja: 04 wrz 2016 08:41

Re: Adopcja w POZNANIU

Post autor: nona1212 »

Hej :)

My w trybie ekspresowym złożyliśmy dokumenty do OA. Szczerze mówiąc jestem nieco zdziwiona- wcześniej mówiono nam, że załapiemy się na szkolenie wiosenne 2017 r., teraz powiedziano nam, że raczej jesień 2017 r. W tym roku czeka nas jedno, może dwa spotkania z psychologiem. Tylko.Ehhhh...
Anielka111
Posty: 37
Rejestracja: 02 wrz 2016 21:09

Re: Adopcja w POZNANIU

Post autor: Anielka111 »

To bardzo dziwne my zlozylismy papiery w czerwcu 2016 i juz jestesmy po rozmowach i wizycie w domu czekamy na kwalifikacje na kurs

Pierwsza wizyta w OA czerwiec 2016

Rozpoczęcie szkolenia pazdziernik 2016

Kwalifikacja 31.01.2017

Czekamy.... Nadia grudzien 2018


aandziaa84
Posty: 67
Rejestracja: 17 maja 2012 23:22

Re: Adopcja w POZNANIU

Post autor: aandziaa84 »

my złożyliśmy w grudniu zeszłego roku. wizytę (przekładaną dwa razy)w domu mamy mieć jutro. jak widać nie ma sprawiedliwości na świecie,ale nikt nie mówił, że będzie sprawiedliwie...
aandziaa84
miazgi
Posty: 3101
Rejestracja: 24 lip 2011 21:04

Re: Adopcja w POZNANIU

Post autor: miazgi »

aandziaa84 za dzisiejsza wizyte :bigok:
2.IVF crio 12.2013 - 08.2014 Corcia :love:

8.IVF 30.05 transfer Babla 4a 7dpt bhcg 17.7 27dpt - serdunio Boze prosze...
Anielka111
Posty: 37
Rejestracja: 02 wrz 2016 21:09

Re: Adopcja w POZNANIU

Post autor: Anielka111 »

Wydaje mi sie ze duzo daje gotowosc pary i to jak ocenia Cie Panie przy pierwszym spotkaniu bo nie mam innego wytlumaczenia... Ja narazie nie mam zadnych obiekcjii co do pracy osrodka az powiem ze jestem miło zaskoczona bardzo sie ciesze ze tu trafilismy ze Panie tak dobrze nas traktuja... Moze wynika to tez z tego że my nie robilismy nigdy in vitro i nie mamy na nie szans 0 tez szans na biologiczne dziecko nie ma opcji bysmy kiedykolwiek mieli swoje dziecko wiec na adopcję zdecydowani jestesmy na 100% bez ani momentu wachania...

Pierwsza wizyta w OA czerwiec 2016

Rozpoczęcie szkolenia pazdziernik 2016

Kwalifikacja 31.01.2017

Czekamy.... Nadia grudzien 2018


aandziaa84
Posty: 67
Rejestracja: 17 maja 2012 23:22

Re: Adopcja w POZNANIU

Post autor: aandziaa84 »

Ja też nie mam obiekcji. Poza tym,że większość(jeśli nie wszystkie)wizyty były przekładane z różnych powodów niezależnych od nas. Panie ok, miłe i kompetentne. Wiesz, gdybym się wahała co do adopcji, to bym w ogóle nie zaczynała procedury. Jestem odpowiedzialną osobą.
Dziś mieliśmy wizytę w domu- długa droga przed nami, zanim zakwalifikujemy się na szkolenie. Mamy zając się terapią zachowań wynikających z wcześniejszych doświadczeń. Na dobrą sprawę sami nie wiemy czym dokładnie,ale wiadomo- jak każda para- mamy coś do przepracowania. Dlatego nie pozostaje nic innego, jak czekać i robić, co konieczne.
aandziaa84
Anielka111
Posty: 37
Rejestracja: 02 wrz 2016 21:09

Re: Adopcja w POZNANIU

Post autor: Anielka111 »

Nio wlasnie czyli jest cos w Waszym malzenstwie co musicie przepracowac cos co Panie zauwazyly i spowodowalo to ze idzie Wam tak wolno... U nas nie bylo takiej rzeczy Panie powiedzialy ze wszystko jest ok ze ze wszystkim jestesmy pogodzeni co spotkalo nas w sumie glownie mnie w zyciu... Bylam otwarta i o wszystkim co mowilam jak czuje i myślę nic nie chcialam udowodnic lub pokazac wiem ze nie jestesmy idealni i ze mozemy dac plame kazdy moze jestesmy tylko ludzmi... glowa do gory napewno jak popracujecie nad soba zakwalifikujecie sie na kurs trzymam kciuki... Jak bys chciala pogadac lub sie wygadac lub cos innego to chętnie pomoge pozdrawiam

Pierwsza wizyta w OA czerwiec 2016

Rozpoczęcie szkolenia pazdziernik 2016

Kwalifikacja 31.01.2017

Czekamy.... Nadia grudzien 2018


biedronka5
Posty: 358
Rejestracja: 03 kwie 2009 00:00

Re: Adopcja w POZNANIU

Post autor: biedronka5 »

Anielka111 pisze:Nio wlasnie czyli jest cos w Waszym malzenstwie co musicie przepracowac cos co Panie zauwazyly i spowodowalo to ze idzie Wam tak wolno...
o, tak. z pewnością o coś im chodzi... tylko ciekawe czemu dopiero teraz im o tym powiedziały, że generalnie mają rok prawie straty - mogli już sobie przepracowywać ze spokojem. to nie jest profesjonalne podejście! mnie to akurat dziwi i mojego zaufania nie wzbudza
aandziaa84 pisze:Dziś mieliśmy wizytę w domu- długa droga przed nami, zanim zakwalifikujemy się na szkolenie. Mamy zając się terapią zachowań wynikających z wcześniejszych doświadczeń. Na dobrą sprawę sami nie wiemy czym dokładnie, ale wiadomo - jak każda para - mamy coś do przepracowania
a Wy się nie martwcie, tylko: 1. zapytajcie o co im dokładnie chodzi - no, po prostu macie prawo to wiedzieć, a nie gubić się w domysłach, 2. pomyślcie nad terapią - czy naprawdę sami widzicie, że Wam się przyda, że ośrodek może mieć słuszność, że rzeczywiście jest coś co Wam doskwiera/ przeszkadza: jeżeli tak, to naprawdę lepiej nad tym przysiąść i potem startować z "wolną" głową, 3. a może zmieńcie ośrodek.
i wszystkiego dobrego! :-)

wrzesień 2008 - pierwsza wizyta w OAO

23 czerwca 2010 - TEN TELEFON

25 czerwca 2010 - pierwszy Synek w domu :-)

czerwiec 2013 - zaczynamy drugą procedurę

16 maja 2014 - TEN TELEFON

21 maja 2014 - drugi Synek w domu :-)

rodzina w komplecie :-D


nona1212
Posty: 14
Rejestracja: 04 wrz 2016 08:41

Re: Adopcja w POZNANIU

Post autor: nona1212 »

Dziękuję Wam za odpowiedzi.
Wiem co u mnie/u nas jest do przepracowania-ja wciąż nie mogę pogodzić się z tym, że nie mogę mieć biologicznego dziecka. Mówiłam o tym szczerze już na pierwszym spotkaniu. Tylko w jaki sposób tak długie czekanie chociaż na rozmowę z psychologiem ma mi w tym pomóc? Ja sama sobie z tym nie potrafię poradzić, nie umiem iść dalej, bo wtedy czuję się jakbym zdradzała samą siebie-moją kobiecość, moje marzenia. Chyba, że musi minąć więcej czasu, ponieważ na razie wszystko jest dosyć świeże.
My także nie mamy wątpliwości co do adopcji- o czym mówiliśmy. Jesteśmy zdecydowani i gotowi.

Anielka111 jeżeli mi proponujesz rozmowę, chętnie się odezwę na priv :)

-- 28 wrz 2016 22:02 --

Dziewczyny,wiecie co? Rozmawiałam teraz z mężem- i przypomniał mi coś o czym ja kompletnie zapomniałam, chyba z nerwów. Na tym spotkaniu powiedziano nam, że ośrodek ma problemy finansowe. Może to ten problem, a nie szukanie problemu w nas.
Jednak na pewno tam zadzwonię i będę drążyć.
Anielka111
Posty: 37
Rejestracja: 02 wrz 2016 21:09

Re: Adopcja w POZNANIU

Post autor: Anielka111 »

Tak zapraszam na priv :)

-- 29 wrz 2016 08:44 --

Chcialam napisac wiecej ale wyskakuje mi blad przy dodaniu prostu jak bedziemy na priv to pogadamy :)

-- 29 wrz 2016 08:44 --

*postu

Pierwsza wizyta w OA czerwiec 2016

Rozpoczęcie szkolenia pazdziernik 2016

Kwalifikacja 31.01.2017

Czekamy.... Nadia grudzien 2018


Basia1990
Posty: 6
Rejestracja: 30 wrz 2016 09:22

Re: Adopcja w POZNANIU

Post autor: Basia1990 »

Witajcie :)

Jestem na tym forum nowa, ale mam nadzieję, że dowiem się wielu rzeczy na temat czekającej nasz adopcji. Wraz z mężem zebrałam komplet dokumentów dla ośrodka jednak jeszcze nawet nie byliśmy na 1 wizycie. Mamy zamiar jechać już na dniach. Powiedzcie, proszę jak obecnie wygląda adopcja w Poznaniu? PRZEDE WSZYSTKIM - ile trwa? Jak długo trzeba czekać na dzidziusia? Czy spotkania są w miarę terminowo? Co można zrobić - jeśli to możliwe - by całą procedurę przyśpieszyć? Pozdrawiam was :)
nona1212
Posty: 14
Rejestracja: 04 wrz 2016 08:41

Re: Adopcja w POZNANIU

Post autor: nona1212 »

Basia1990 pisze:Witajcie :)

Jestem na tym forum nowa, ale mam nadzieję, że dowiem się wielu rzeczy na temat czekającej nasz adopcji. Wraz z mężem zebrałam komplet dokumentów dla ośrodka jednak jeszcze nawet nie byliśmy na 1 wizycie. Mamy zamiar jechać już na dniach. Powiedzcie, proszę jak obecnie wygląda adopcja w Poznaniu? PRZEDE WSZYSTKIM - ile trwa? Jak długo trzeba czekać na dzidziusia? Czy spotkania są w miarę terminowo? Co można zrobić - jeśli to możliwe - by całą procedurę przyśpieszyć? Pozdrawiam was :)
Hej witaj,

myślę, że nie da rady całej procedury "przyspieszyć" ale zobaczymy co odpowiedzą bardziej doświadczone koleżanki :)
Daj proszę znać, co powiedzą wam przy składaniu dokumentów, jeżeli chodzi o datę szkolenia. Nas na pierwszym niezobowiązującym spotkaniu, zapewniano,że będzie to wiosna 2017 r., jednak po kolejnym spotkaniu i złożeniu dokumentów poinformowano nas, że będzie to prawdopodobnie jesień 2017 r.-czyli rok czekania.
Ciekawa jestem jaki termin przedstawią Wam.
Pozdrawiam i powodzenia! :flowers:
biedronka5
Posty: 358
Rejestracja: 03 kwie 2009 00:00

Re: Adopcja w POZNANIU

Post autor: biedronka5 »

cześć Basia1990 :-) no, procedury to raczej się nie przyspieszy - trzeba przejść wszystko, co jest z nią związane. chociaż oczywiście trzeba zaznaczyć, że w niektórych ośrodkach "przechodzenie" kolejnych etapów przebiega bardziej sprawnie, w innych jest gorzej. ja mam od zawsze wrażenie, że Poznań jest tym ośrodkiem gdzie niestety jest już od wielu lat jakoś gorzej. być może sieję ferment, bo mimo, że jestem z Poznania to ośrodek poznański znam tylko z relacji (bo omijam go szerokim łukiem! - jeden jedyny kontakt mi wystarczył, żeby się poważnie zniechęcić). no, ale sama przeczytaj co piszą teraz Dziewczyny...
generalnie jest tak, że najpierw składacie wymagane dokumenty, potem są spotkania: rozmowy i testy z pedagogiem i psychologiem, następnie wizyta domowa. zwieńczeniem tego etapu jest wstępna kwalifikacja i zaproszenie na szkolenie. później się szkolicie, otrzymujecie kwalifikację i już tylko czekacie na ten telefon.
no, a czas oczekiwania na dziecko to już osobny rozdział. wiele zależy od Waszych oczekiwań względem tegoż dziecka. poza tym teraz wszystko jeszcze wydłużyło się z powodu zmian w przepisach (roczne becikowe dla niepracujących mam i 500+).
reasumując: wszędzie się czeka (i zresztą tak powinno być, że to rodzice czekają na dzieci ;-) ), wszystkie etapy trzeba przejść, a potem... już tylko radość :-)

wrzesień 2008 - pierwsza wizyta w OAO

23 czerwca 2010 - TEN TELEFON

25 czerwca 2010 - pierwszy Synek w domu :-)

czerwiec 2013 - zaczynamy drugą procedurę

16 maja 2014 - TEN TELEFON

21 maja 2014 - drugi Synek w domu :-)

rodzina w komplecie :-D


Anielka111
Posty: 37
Rejestracja: 02 wrz 2016 21:09

Re: Adopcja w POZNANIU

Post autor: Anielka111 »

A ja jestem z Poznania bardzo zadowolona... W czerwcu tego roku zlozylam z mezem dokumenty i czekamy juz na kwalifikacje na szkolenie w 2 miesiace przeszlismy testy, rozmowy i wizyte w domu... Nie moglabym sobie wyobrazic lepszego obrotu sprawy... Panie mega miłe i pomocne fajnie n sie rozmawialo nawet na trudne tematy... Nieraz pojawily sie lzy oraz szczere wyznania ale o to chyba wlasnie chodzi aby pokazac kim sie jest naprawde. Dziwia mnie tak negatywne opinie o Poznaniu bo u nas wszystko super a moze i lepiej jak narazie.. Oby tak do konca :)

Pierwsza wizyta w OA czerwiec 2016

Rozpoczęcie szkolenia pazdziernik 2016

Kwalifikacja 31.01.2017

Czekamy.... Nadia grudzien 2018


ODPOWIEDZ

Wróć do „Ośrodki i procedury adopcyjne”