prośba o interpretację wyniku

dr hab. n.med. Piotr Pierzyński

Pracuje w Klinice Rozrodczości i Endokrynologii Ginekologicznej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Jest specjalistą endokrynologii ginekologicznej i rozrodczości, posiada certyfikację British Fertility Society. Szkolenie zawodowe odbył w ośrodkach leczenia niepłodności w Białymstoku i Londynie. Przedmiotem jego szczególnego zainteresowania jest leczenie niepłodności u par z niepowodzeniami leczenia i nawracającymi poronieniami.

Moderator: Osoby zatwierdzające - poronienia

Zablokowany
anna.g1980
Posty: 11
Rejestracja: 21 sty 2018 09:13

prośba o interpretację wyniku

Post autor: anna.g1980 »

witam.
oczywiście mam już umówioną wizyte w poradni genetycznej, jednak zależy mi na opinie innego lekarza. dotarły do mnie wyniki kariotypów: mój 46 xx, natomiast męża 46,xy, 15pss. opis :" wstepuje polimorfizm dot. satelitów zlokalizowanych na krótkim ramieniu chromosomu 15.Polimorfizm jest zjawiskiem wystepujacym w populacji ludzi zdrowych i nie pociąga za sobą skutków fenotypowych. Stwierdzany jest on z taka samą częstościa zarówno u osób płodnych jak i osób z niepowodzeniami rozrodu"

z góry dziękuję. Anna
Piotr Pierzynski
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 2296
Rejestracja: 02 lut 2010 01:00

Re: prośba o interpretację wyniku

Post autor: Piotr Pierzynski »

Szanowna Pani

Proszę to wyjaśnić podczas konsultacji genetycznej. Z opisu wynika że rzeczony polimorfizm nie miał wpływu na ew poronienia.

Z poważaniem,

Piotr Pierzyński
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Poronienia - pytania do eksperta”