Ciąża rożna ( w rogu macicy).

dr hab. n.med. Piotr Pierzyński

Pracuje w Klinice Rozrodczości i Endokrynologii Ginekologicznej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Jest specjalistą endokrynologii ginekologicznej i rozrodczości, posiada certyfikację British Fertility Society. Szkolenie zawodowe odbył w ośrodkach leczenia niepłodności w Białymstoku i Londynie. Przedmiotem jego szczególnego zainteresowania jest leczenie niepłodności u par z niepowodzeniami leczenia i nawracającymi poronieniami.

Moderator: Osoby zatwierdzające - poronienia

Zablokowany
BoEla
Posty: 6
Rejestracja: 04 sie 2017 21:59

Ciąża rożna ( w rogu macicy).

Post autor: BoEla »

Dzień dobry!

Na przełomie stycznia/lutego miałam transfer dwóch świeżych zarodków. Beta hcg w 13 dniu od transferu 8,92, 15 dzień 6,95. Decyzja lekarza aby odstawić leki. Niepowodzenie. Po trzech dniach jak przewidywał lekarz miesiączka (wyglądała na typową).
16 marca, gdy zaczęła spóźniać się kolejna miesiączka zrobiłam wynik beta hcg. Prawie 4000. Natychmiast do szpitala. W dwa dni poźniej beta już na poziomie 5000. Ciąża bliźniacza 8 tydzień w rogu macicy.Podano Metotreksat 76 jm
Przez dwa tygodnie beta spadała dość szybko, o 500 co dwa dni. Wypuszczono mnie do domu z wynikiem około 500. Spadek zwolnił: 390, 307,189,110, 89,67,33.
W tygodniowych odstępach.
15 maja miałam wynik 19,8. Następny z powodu wyjazdu zrobiłam 25 maja i okazało się , że wynik podniósł się na 21,1. Powtórzyłam dzisiaj 28 maja. Ten sam wynik: 21,1.
Na kontroli u lekarza prowadzącego (13 kwietnia) usłyszałam, że jest ładnie w środku jak na przeszłą sytuację. Po tych perypetiach miałam pierwszą miesiączkę 4 maja. Mimo pozytywnej bety.
Moje pytanie dotyczy obecnych wyników beta hcg. Co oznacza fakt, że beta się zatrzymała? Czy to oznacza, że znowu muszę przyjąć dawkę MTX? Czy jest jeszcze szansa, że ten wynik drgnie i znowu zacznie spadać? Miałam nadzieję, że spadek do zera to kwestia dni, a tu takie wiadomości. Bardzo proszę o odpowiedź. Lekarz prowadzący jest na urlopie do piątku, a ja jestem przerażona.

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.
Ela
Piotr Pierzynski
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 2296
Rejestracja: 02 lut 2010 01:00

Re: Ciąża rożna ( w rogu macicy).

Post autor: Piotr Pierzynski »

Szanowna Pani

W takiej sytuacji należy powtórzyć badanie krwi na BhCG po kolejnym tygodniu. Taki wynik nie kwalifikuje do ponownego leczenia, potrzeban będzie jedynie obserwacja, w razie ponownych przyrostów BhCG konieczne będzie ponowne badanie USG

Z poważaniem

Piotr Pierzyńki
BoEla
Posty: 6
Rejestracja: 04 sie 2017 21:59

Re: Ciąża rożna ( w rogu macicy).

Post autor: BoEla »

Bardzo dziękuję za odpowiedź!

Pozdrawiam serdecznie!

Elżbieta H.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Poronienia - pytania do eksperta”