Nie ma zdrowych dzieci

Dyskusje o ośrodkach adopcyjnych, panujących w nich zasadach, procedurach, szkoleniach. Nie wiesz jaki wybrać ośrodek? Jak przebiega procedura adopcyjna? To forum jest dla Ciebie.

Moderator: Moderatorzy ośrodki i procedury adopcyjne

Justha
Posty: 12
Rejestracja: 15 cze 2016 00:56

Re: Nie ma zdrowych dzieci

Post autor: Justha »

wako pisze:Oczekiwania ewaluują, często dosyć znacząco, co oznacza, że potencjalny rodzic oswoił zagrożenie i je zaakceptował.
To prawda. Tu się w pełni zgadzam. Kurs bardzo nam pomógł oswoić nieznane, pokonać strach, rozwiać wiele wątpliwości i przesunąć pewne granice, które przed rozpoczęciem szkoleń były dla nas nie do przekroczenia. Ale Imagnification napisała, że są przy końcu kursu, a więc zweryfikowała swoje możliwości zgodnie ze swoimi wyobrażeniami o tym, co jest w stanie udźwignąć.
wako pisze:Moim zdaniem kluczem do sukcesu jest jednak zaiskrzenie między dzieckiem i rodzicami oraz nastawienie.
Nastawienie jest ważne, ale może nie wystarczyć, kiedy ktoś zdecyduje się świadomie na coś, czego wg swojej oceny może nie udźwignąć. Z iskrzeniem też różnie bywa. Czasem od razu czuje się "to coś", a czasem dochodzi się do tego małymi krokami. Ja tego nie poczułam na początku, a jednak dzisiaj świata poza swoim dzieckiem nie widzę i życie bym za nie oddała bez chwili wahania.
wako pisze:Dziecko matki chorej psychicznie może być zdrowe. Dziecko urodzone z 10 Apgar może nie być sprawne fizycznie. Długie czekanie i zapewnienia OA o tym, że dziecko jest zdrowe nie gwarantują, że rzeczywiście jest
Tu się z Tobą w pełni zgadzam - decydując się na adopcję i przyjmując dziecko do swojej rodziny, musimy być gotowi na wszystko, bo to życie zweryfikuje, z czym przyjdzie nam się zmierzyć w przyszłości.
Awatar użytkownika
Jarzębina
Posty: 31
Rejestracja: 07 mar 2014 21:45

Re: Nie ma zdrowych dzieci

Post autor: Jarzębina »

A Czy Wy jesteście w 100% zdrowe? Znacie taką osobę/dziecko? Bo ja nie. Nie ma takich ludzi, są tylko nie zdiagnozowani :P.

Każdemu coś tam dolega, jednemu coś lżejszego, innemu poważniejszego. Tak samo z dziećmi. Są chore ciężko i lekko, są dyslektyczne, z chorobami zebów, skóry, oczy, uszu, larygngoloicznymi, immunologicznymi, neurologicznymi, chorobami serca, układu trawiennego, itp. Każde znane mi dziecko (nieważne czy ado, czy bio), ma jakąś dysfunkcję. Po prostu każde... ;-)
ckrampik
Posty: 5
Rejestracja: 23 cze 2017 22:02

Re: Nie ma zdrowych dzieci

Post autor: ckrampik »

Mój syn "w papierach" napisane miał, że matka prawdopodobnie spożywała alkohol czasie ciąży. Nie było cech dysmorficznych itd. teraz po kilku latach widzimy skutki jakie alkohol spowodował w organiźmie syna. Chodzi o trudności szkolne. Ale nie wymagamy. Wspieramy i kochamy :)
Myslę, że mozna otrzymac propozycję zdrowego dziecka- jednak zawsze trzeba mieć z tyłu głowy to, że matka mogła pić w czasie ciąży.
Wiem, że przeróżne są sytuacje- kobiety zrzekają się praw do dziecka bo znalazły się w trudnej sytuacji itd, ale w większości (mam wrażenie) do adopcji trafiają dzieci, których rodzice zostali pozbawieni władzy rodz. A zostali pozbawieni nie bez powodu. Czy alkohol, czy przemoc, narkotyki, zaniedbania - zawszę zostawią ślad w naszym dziecku.
politik2267
Posty: 47
Rejestracja: 19 paź 2023 19:31

Nie ma zdrowych dzieci

Post autor: politik2267 »

Step into the mesmerizing realm of cinematic marvels within the digital sanctuary I adore, where every frame is a masterpiece waiting to be discovered. With a diverse array of films spanning genres and styles, each viewing experience promises to transport you to new and https://gidonlinehd.online/ captivating worlds. Join me in this celebration of the art of cinema and let the digital screens illuminate your world with the boundless creativity of filmmakers and storytellers alike!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ośrodki i procedury adopcyjne”