Adopcja ze wskazaniem Dolny Śląsk

Dyskusje o ośrodkach adopcyjnych, panujących w nich zasadach, procedurach, szkoleniach. Nie wiesz jaki wybrać ośrodek? Jak przebiega procedura adopcyjna? To forum jest dla Ciebie.

Moderator: Moderatorzy ośrodki i procedury adopcyjne

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
xandria_
Posty: 6
Rejestracja: 14 paź 2018 13:16

Adopcja ze wskazaniem Dolny Śląsk

Post autor: xandria_ »

Witam wszystkich

Przepraszam od razu jeśli nie jest to odpowiednie miejsce na tego typu temat.

Poszukuję pomocy w znalezieniu rodziców dla mojego jeszcze nienarodzonego dziecka.
Nie mam tutaj na myśli żadnego handlu ani podziemia adopcyjnego.
Chciałabym wszystko przeprowadzić zgodnie z prawem oraz w pomocy z Ośrodkiem Adopcyjnym.
Jednocześnie nie wyobrażam sobie sytuacji w której zostawię noworodka na pastwę losu szpitalnego.
Bardzo zależy mi na możliwie jak największym skróceniu czasu "tułaczki" dziecka przez obowiązujące przepisy.


Kilka słów o mnie/o nas:
Jestem samotną kobietą w wieku 29 lat. Ciąża była dla mnie wielkim zaskoczeniem i dowiedziałam się o niej z przypadku. O adopcji decyzję podjęłam ostatecznie.
Aktualnie ja oraz maleństwo jesteśmy ze sobą połączeni od 27 tygodni.
Jak widać czasu zostało niewiele, a chciałabym zabezpieczyć jej (dziecko będzie płci żeńskiej) przyszłość.
Nie palę, nie piję ani nie zażywam innych używek. Taki jest mój styl życia na co dzień. Jedynie jestem miłośniczką zwierząt i mam swoje dwa psiaki, które kocham nad życie. Niestety reszta w moim życiu jest całkowicie rozsypana (brak stałego związku, własnego mieszkania oraz tego co najważniejsze w tej sytuacji - brak instynktu macierzyńskiego). Nigdy nie chciałam zostawać matką, a przekorny los zdecydował inaczej. Czuję całą sobą, że nie chcę pełnić roli matki, samotnej matki.
LaStella
Posty: 34
Rejestracja: 23 mar 2018 17:20

Re: Adopcja ze wskazaniem Dolny Śląsk

Post autor: LaStella »

xandria_ pisze:Witam wszystkich

Przepraszam od razu jeśli nie jest to odpowiednie miejsce na tego typu temat.

Poszukuję pomocy w znalezieniu rodziców dla mojego jeszcze nienarodzonego dziecka.
Nie mam tutaj na myśli żadnego handlu ani podziemia adopcyjnego.
Chciałabym wszystko przeprowadzić zgodnie z prawem oraz w pomocy z Ośrodkiem Adopcyjnym.
Jednocześnie nie wyobrażam sobie sytuacji w której zostawię noworodka na pastwę losu szpitalnego.
Bardzo zależy mi na możliwie jak największym skróceniu czasu "tułaczki" dziecka przez obowiązujące przepisy.


Kilka słów o mnie/o nas:
Jestem samotną kobietą w wieku 29 lat. Ciąża była dla mnie wielkim zaskoczeniem i dowiedziałam się o niej z przypadku. O adopcji decyzję podjęłam ostatecznie.
Aktualnie ja oraz maleństwo jesteśmy ze sobą połączeni od 27 tygodni.
Jak widać czasu zostało niewiele, a chciałabym zabezpieczyć jej (dziecko będzie płci żeńskiej) przyszłość.
Nie palę, nie piję ani nie zażywam innych używek. Taki jest mój styl życia na co dzień. Jedynie jestem miłośniczką zwierząt i mam swoje dwa psiaki, które kocham nad życie. Niestety reszta w moim życiu jest całkowicie rozsypana (brak stałego związku, własnego mieszkania oraz tego co najważniejsze w tej sytuacji - brak instynktu macierzyńskiego). Nigdy nie chciałam zostawać matką, a przekorny los zdecydował inaczej. Czuję całą sobą, że nie chcę pełnić roli matki, samotnej matki.
Sugerowalabym, zeby skontaktowala sie Pani bezposrednio z lokalnym osrodkiem adopcyjnym. Ponizej link do strony Dolnoslaskiego Osrodka Pomocy Spolecznej:

http://www.dops.wroc.pl/adopcja.php
2018.04 - I wizyta w OA i początek ciąży adopcyjnej :-)
k.amil.a
Posty: 4655
Rejestracja: 27 sty 2014 14:45

Re: Adopcja ze wskazaniem Dolny Śląsk

Post autor: k.amil.a »

Adopcja ze wskazaniem możliwa jest tylko w rodzinie. Jeśli jesteś z Dolnego Śląska, zgłoś się do ośrodka na Trzebnickiej we Wrocławiu, Twoja córka nie będzie się "tułać", tylko trafi do rodziny, która ja adoptuje, gdy tylko Ty w sądzie zrzekniesz się praw rodzicielskich.

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

starania od 2011, przerwane po 5 latach niepowodzeń

2 x IUI, 02.2014 cb

Invicta Wrocław 3 x ICSI 5 x ET beta <0.1 i koniec rządówki

Invimed Wrocław 1 x IMSI beta <0.1

11.2015 wizyta w OA

12.2016 kwalifikacja

03.2017 adoptowany synek



04.2018 powrót po dwa mrozaki i mamy ciążę:) 01.2019 rodzi się drugi synek



11.2021 dwie kreski, naturalny cud!



07.2022 kończę 40 lat, a na świat przychodzi nasza piękna córcia<3



http://www.rysiowakraina.pl/



 



 



 



 


Awatar użytkownika
xandria_
Posty: 6
Rejestracja: 14 paź 2018 13:16

Re: Adopcja ze wskazaniem Dolny Śląsk

Post autor: xandria_ »

Z tego co się orientuję to zmiana w przepisach wprowadza konieczność (na etapie wniosku o adopcję), aby rodzic adopcyjny (niespokrewniony z dzieckiem i z nim niespowinowacony) posiadał ukończone szkolenie w ośrodku adopcyjnym oraz opinię kwalifikacyjną. Nie będą już dopuszczalne sytuacje, w których do takiego szkolenia dochodzi dopiero w trakcie postępowania przed sądem, bądź nie dochodziło do niego w ogóle.

Zanim córka trafi do konkretnej rodziny to muszę zrzec się praw przed sądem a mogę zrobić to DOPIERO po ustawowych 6 tygodniach od porodu.

Dziecko trafi najpierw do pogotowia opiekuńczego, a potem do rodziny zastępczej - takie tułanie miałam na myśli.
Prawo stanowi, że dopiero po wyrażeniu przed sądem zgody na adopcję, ośrodek adopcyjny może kontaktować potencjalną rodzinę zastępczą z dzieckiem. Oznacza to, że przez pierwsze 6 tygodni życia jest ono pozbawione opieki rodzicielskiej. Tego chcę uniknąć.

-- 14 paź 2018 23:31 --

Nie ulega dyskusji że będzie to przechodzić przez Ośrodek Adopcyjny, ale chciałbym aby wszystko było w miarę możliwości dograne wcześniej. Dzięki temu zapewnię maleństwu godną opiekę.
k.amil.a
Posty: 4655
Rejestracja: 27 sty 2014 14:45

Re: Adopcja ze wskazaniem Dolny Śląsk

Post autor: k.amil.a »

xandria nie, skontaktuj się z ośrodkiem, o którym Ci piszemy. Są rodzice już po szkoleniach, którzy czekają na noworodka. U nas było tak, że przeszliśmy szkolenie i czekaliśmy. Urodziło się dziecko i prosto ze szpitala trafiło do nas do domu. W szpitalu było dosłownie kilka dni. Było u nas w pieczy do momentu zrzeczenia się praw przez jego biologiczną matkę, czyli 6 tygodni, a nawet troszkę dłużej, bo doliczam czas na wyznaczenie rozpraw. Po jej rozprawie złożyliśmy w sądzie wniosek o adopcję i formalnie adoptowaliśmy dziecko, które było z nami od początku.

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

starania od 2011, przerwane po 5 latach niepowodzeń

2 x IUI, 02.2014 cb

Invicta Wrocław 3 x ICSI 5 x ET beta <0.1 i koniec rządówki

Invimed Wrocław 1 x IMSI beta <0.1

11.2015 wizyta w OA

12.2016 kwalifikacja

03.2017 adoptowany synek



04.2018 powrót po dwa mrozaki i mamy ciążę:) 01.2019 rodzi się drugi synek



11.2021 dwie kreski, naturalny cud!



07.2022 kończę 40 lat, a na świat przychodzi nasza piękna córcia<3



http://www.rysiowakraina.pl/



 



 



 



 


Pikuś Incognito
Moderator
Posty: 452
Rejestracja: 29 gru 2015 22:11

Re: Adopcja ze wskazaniem Dolny Śląsk

Post autor: Pikuś Incognito »

xandria_, siedzę teraz w pokoju ośmiomiesięcznej dziewczynki. Za ścianą śpi dwójka dwulatków. Moja żona usypia miesięcznego chłopca. Jesteśmy jednym z pogotowi rodzinnych, do którego być może trafi Twoje dziecko. Nosimy dzieci na rękach, wyjeżdżamy z nimi na spacery. Jesteśmy normalną rodziną.
Mieliśmy kiedyś chłopca, którego mama (podobnie jak Ty) jeszcze przed porodem podjęła decyzję, aby zamieszkał w rodzinie adopcyjnej. Był z nami nieco ponad trzy miesiące. Teraz jest fantastycznym trzylatkiem. Ma cudownych rodziców. Czasami się widujemy.
Pewnie rodzice adopcyjni Twojego dziecka nie będą chcieli się z Tobą spotykać, podobnie jak wspomniani rodzice trzylatka chcieli zapomnieć o mamie biologicznej.
Jest to jednak Twoja decyzja i moim zdaniem mądra decyzja. Pójdź za radą w powyższych wpisach.
Jeżeli OA, o którym wspomina k.amil.a umożliwia umieszczenie noworodka w docelowej rodzinie adopcyjnej, to tym lepiej. Ale nawet jeżeli jest inaczej, to Twoja decyzja jest kluczowa, bo to od niej zależy, jak długo dziecko będzie przebywało w takiej rodzinie, jak moja. Bo przecież powinno przebywać jak najkrócej.
Nie pytaj "dlaczego?". I tak nie uzyskasz odpowiedzi.



Adres bloga o naszym pogotowiu:

http://pikusincognito.blogspot.com
Awatar użytkownika
xandria_
Posty: 6
Rejestracja: 14 paź 2018 13:16

Re: Adopcja ze wskazaniem Dolny Śląsk

Post autor: xandria_ »

Czy na prawdę nie ma rodzin, które oczekują już długo na dziecko i są po kursie w OA?
Bardzo potrzebuję oddać swoje dziecko takiej rodzinie.
k.amil.a
Posty: 4655
Rejestracja: 27 sty 2014 14:45

Re: Adopcja ze wskazaniem Dolny Śląsk

Post autor: k.amil.a »

xandria_ pisze:Czy na prawdę nie ma rodzin, które oczekują już długo na dziecko i są po kursie w OA?
Bardzo potrzebuję oddać swoje dziecko takiej rodzinie.
są! Jest ich bardzo dużo, ale musisz zgłosić się do OA, inaczej nie da się tego zrobić. W najgorszym przypadku deklarujesz chęć zrzeczenia się praw przed porodem w szpitalu, wtedy szpital zawiadamia OA, alw z tego, co zrozumiałam, chciałaś mieć pewność, że dziecko trafi do rodziny jak najszybciej. Najlepiej porozmawiać z kimś z ośrodka, te osoby Ci pomogą. Jeżeli zadzwonisz na Trzebnicką, Twoje dziecko już kilka dni po porodzie trafi do rodziny, która je adoptuje, jak tylko Ty na rozprawie zrzekniesz się praw.

starania od 2011, przerwane po 5 latach niepowodzeń

2 x IUI, 02.2014 cb

Invicta Wrocław 3 x ICSI 5 x ET beta <0.1 i koniec rządówki

Invimed Wrocław 1 x IMSI beta <0.1

11.2015 wizyta w OA

12.2016 kwalifikacja

03.2017 adoptowany synek



04.2018 powrót po dwa mrozaki i mamy ciążę:) 01.2019 rodzi się drugi synek



11.2021 dwie kreski, naturalny cud!



07.2022 kończę 40 lat, a na świat przychodzi nasza piękna córcia<3



http://www.rysiowakraina.pl/



 



 



 



 


ODPOWIEDZ

Wróć do „Ośrodki i procedury adopcyjne”