Obawa przed poznaniem dziecka

Na pytania naszych użytkowników odpowiada Pani Dorota Dominik - pedagog. Przez wiele lat Dyrektor Ośrodka Adopcyjno - Opiekuńczego w Rzeszowie (publicznego).
Ośrodek diagnozuje, szkoli i wspiera przyszłych rodziców. Pomaga także kobietom w ciąży.

Moderator: Osoby zatwierdzające - adopcja

Zablokowany
EwaKwiaykowska
Posty: 3
Rejestracja: 26 sty 2018 10:57

Obawa przed poznaniem dziecka

Post autor: EwaKwiaykowska »

Jako że znów myśli krążą wokół adopcji to wróciły obawy. Jestem bardzo wrażliwa i boje się momentu poznania dziecka.
Proszę mnie źle nie zrozumieć ale boje się że.... nie zaiskrzy :cry2: Że coś nie spasuje i nie chodzi mi strikte o wygląd ale czasem jest coś takiego w drugim człowieku, coś takiego drażniącego:(.
Wiem ze czyra sie całą dokumentacje o dziecku ale czy OA pokazują też zdjecia dziecka przed spotkaniem?
OAO Rzeszów
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 1983
Rejestracja: 14 cze 2002 00:00

Re: Obawa przed poznaniem dziecka

Post autor: OAO Rzeszów »

Szanowna Pani,
są to ludzkie dylematy i warto o tym wszystkim pogadać w ośrodku. Często też podczas pierwszego kontaktu "nie zaiskrzy", ale warto ponowić. To nie jest film z gatunku "familijnych", gdzie wszyscy kochają się od pierwszego wejrzenia. Adopcja to sprawa trudna dla obu stron (no, dla niemowlaka pewno nie).
Przy okazji, warto jednak wziąć por rozwagę i refleksję, czy nie obawia się Pani adopcji jako takiej a nie tylko pierwszego kontaktu. Jeżeli są obawy i lęk przed adopcją, nawet taki irracjonalny, wypierany, należałoby może pogadać z psychologiem, bo przyczyny jakieś są i czy na pewno adopcja to dobry pomysł.
Pozdrawiam, D.Dominik

-- 14.02.2019, 12:03 --

Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Adopcja - Pytania do eksperta”