JAKIE BADANIA ZROBIĆ PO PORONIENIU?

Jak z tego wyjść, co dalej robić?

Moderator: Moderatorzy poronienia

Ag@tk@
Posty: 6938
Rejestracja: 26 wrz 2010 15:38

Re: BADANIA PO PORONIENIU

Post autor: Ag@tk@ »

krętka pisze:a badanie kariotypów można zrobić na NFZ w przypadku poronień nawracających...
my jesteśmy po dwóch poronieniach ale badanie kariotypów mięliśmy wykonane w ramach NFZ. W naszym przypadku wygladało to tak, ze ginekolog prowadzący zalecił nam takie badanie ale skierowanie do poradni genetycznej wystawiał nam lekarz rodzinny. Z tym skierowaniem pojechaliśmy na umówiona wizytę do poradni i na podstawie szczegółowego wywiadu u lekarza genetyka zakwalifikowano nas do badań kariotypów.

natomiast jeżeli chodzi o badanie genetyczne kosmówki po poronieniu to jest niestety pełnopłatne :roll: ale sadze, że warto takie zrobić ...
Starania od 2007r.
2008 - Aniołek 8/9 tc [*] :cry2:
2011 - Aniołek 10/11 tc [*] :cry2:
APS
:love: MAJA :love: :bobas:
Niespodzianka TP 07.09.2017 :-)
Ag@tk@
Posty: 6938
Rejestracja: 26 wrz 2010 15:38

Re: BADANIA PO PORONIENIU

Post autor: Ag@tk@ »

kroopkaa pisze:jaki jest koszt?
tutaj masz cennik :arrow: http://www.poronienia-genetyka.pl/pl/3/ ... ceny_badan
kroopkaa pisze:i wiesz może czy to w każdym szpitalu robią ? Jak to wygląda?
po zabiegu łyżeczkowania w szpitalu zawozi się pobrany materiał do kliniki genetycznej w specjalnym pojemniczku pobranym wcześniej w kliniki (tak było przynajmniej w moim przypadku)
Starania od 2007r.
2008 - Aniołek 8/9 tc [*] :cry2:
2011 - Aniołek 10/11 tc [*] :cry2:
APS
:love: MAJA :love: :bobas:
Niespodzianka TP 07.09.2017 :-)
Ag@tk@
Posty: 6938
Rejestracja: 26 wrz 2010 15:38

Re: BADANIA PO PORONIENIU

Post autor: Ag@tk@ »

Dziewczyny wklejam link do wykladu na temat znaczenia badań gentycznych w zaburzeniach rozrodu :arrow: http://www.mp.pl/wideo01/?id=731&PHPSES ... 3C1DBAFC81
Starania od 2007r.
2008 - Aniołek 8/9 tc [*] :cry2:
2011 - Aniołek 10/11 tc [*] :cry2:
APS
:love: MAJA :love: :bobas:
Niespodzianka TP 07.09.2017 :-)
Awatar użytkownika
Iwcia_79
Posty: 11
Rejestracja: 20 maja 2009 00:00

Re: PORONIENIE SAMOISTNE

Post autor: Iwcia_79 »

Witajcie, jestem po 6 poronieniach w tym przy 3 ciążach był pusty pęcherzyk. Jakie badania robiłyście po poronieniach?
6 Aniołków
Kariotyp 46,XX,t(1;2)(p10;p10)
Czekając na cud...
Awatar użytkownika
krętka
Posty: 2862
Rejestracja: 09 maja 2010 17:11

Re: BADANIA PO PORONIENIU

Post autor: krętka »

Iwcia_79 pisze:Witajcie, jestem po 6 poronieniach w tym przy 3 ciążach był pusty pęcherzyk. Jakie badania robiłyście po poronieniach?
Iwcia - mnie dr powiedział, że puste jajo płodowe to problem złego podziału komórki i genetyki - czyli albo złej jakości komórka jajowa albo plemnik... dziewczyny pisały też, że przyczyną mogą być bakterie w nasieniu... nam dr zlecił badanie chromatyny u M. by sprawdzić, jakiej jakości jest materiał genetyczny, który jest dostarczany przez plemnika... u mnie ostatnio wyszło podwyższone FSH i wydaje mi się, że to też może być przyczyna, bo wówczas komórki są gorszej jakości...
[treść niezgodna z tematem wątku]
06.2011 *7tc puste jajo płodowe 01.2012 *6tc cb
choroba Reynaud, niedoczynność tarczycy
mutacja MTHFR i cytokiny IFN gamma, M. polimorfizm IGF-2 Apal
AMH 0,4 FSH 12

Mikołaj 27.08.2013
Szymon 17.12.2016
Awatar użytkownika
Gość

Re: BADANIA PO PORONIENIU

Post autor: Gość »

W pierwszą ciążę udało mi się zajść po roku starań. Okazała się ciążą pozamaciczną.Miałam laparotomię. W drugą zaszłam po 4 miesiącach. Poroniłam samoistnie w 6 tygodniu. Właśnie zaczęłam kolejny cykl starań. Lekarz kazał mi zrobić badania wykluczające zespół antyfosfolipidowy.Nic więcej.Mam niedoczynność tarczycy(teraz w normie) i za wysoką prolaktynę na którą biorę bromergon.
Ania Kropelka
Posty: 2
Rejestracja: 03 lut 2013 18:35

Re: JAKIE BADANIA ZROBIĆ PO PORONIENIU?

Post autor: Ania Kropelka »

Proszę o pomoc! Jestem po dwóch poronieniach, mój lekarz zasugerował mi badania w kierunku ACA [treść niezgodna z tematem wątku]i APLA (nie mogę nigdzie odszukać kompletnych wiadomości na ten temat, nawet w laboratorium w moim mieście bardzo się dziwili, nie potrafili mi powiedzieć jakie to badanie i ile kosztuje). Czy ktoś z Was wie, co to za badania APLA? Czy jest jakaś zasadność ich robienia? Bardzo proszę o pomocne wskazówki.
A.Kropelka
Awatar użytkownika
yummy_mummy
Posty: 8
Rejestracja: 21 cze 2012 23:09

Re: JAKIE BADANIA ZROBIĆ PO PORONIENIU?

Post autor: yummy_mummy »

Aniu, z tego co się orientuję to są badania w kierunku zespołu anytfosfolipidowego. Ja podobnie jak Ty jestem po dwóch poronieniach i też będę robić te badania. U mnie koszt to ok 100 zł. A samo badanie na pewno warto zrobić. Ja nie odważę się na trzecie podejście bez wiedzy co doprowadziło do poronień, a zespół anytfosfolipidowy jest ich częstą przyczyną.
Aniołek czerwiec 2012
Aniołek luty 2013
Awatar użytkownika
apk1976
Posty: 15
Rejestracja: 14 lut 2008 01:00

Re: JAKIE BADANIA ZROBIĆ PO PORONIENIU?

Post autor: apk1976 »

dziewczyny, czy którakolwiek z Was miała zrobione na NFZ jakieś badania w kierunku wykrycia zespołu antyfosfolipidowego?
w Gdańsku to prawie 700 zł za badania: homocysteina, białko S, białko C, LA, przeciwciała p/kardiolipinie IgG, IgM oraz p/beta2glikoproteinie IgG, IgM, komórki NK
liczyłam, że można zrobić to trochę taniej, tylko nie wiem, czy jakikolwiek lekarz może wypisać skierowanie na NFZ, a jeśli tak, to jaki specjalista?
w sumie jedno poronienie po 12 tygodniu już jest kryterium diagnostycznym zespołu. a ja mam za sobą jedno późne, jedno wczesne poronienie.

czy na robienie niektorych badan nie jest za pozno, skoro od poronienia minely 2 miesiace? wyczytalam gdzies, ze trzeba je zrobic do 6 tygodnia po poronieniu, ale lekarze mnie o tym nie poinformowali i nie wiem, czy teraz cokolwiek testy wykażą?
asia82zg
Posty: 45
Rejestracja: 09 sty 2013 19:13

Re: JAKIE BADANIA ZROBIĆ PO PORONIENIU?

Post autor: asia82zg »

hej z tego co wiem to badania na zespół antyfosfolipidowy robi się do 6 tygodnia po poronieniu, potem dziewczyny zażywają acard, clexane i jeszcze jakiś trzeci lek nazwy nie pamiętam, jak już są w ciąży, pewnie dostałabyś skierowanie na te badania tylko musisz znaleźć lekarza który Ci pomorze, skierowanie musi dać Ci specjalista, straszne są te ceny, trzymaj się
pozdrawiam
Awatar użytkownika
apk1976
Posty: 15
Rejestracja: 14 lut 2008 01:00

Re: JAKIE BADANIA ZROBIĆ PO PORONIENIU?

Post autor: apk1976 »

tylko u mnie minęło już 9 tygodni, lekarz mnie nie poinformował, że trzeba się tak spieszyć. czy w takim razie te badania teraz nie mają zupełnie sensu?
asia82zg
Posty: 45
Rejestracja: 09 sty 2013 19:13

Re: JAKIE BADANIA ZROBIĆ PO PORONIENIU?

Post autor: asia82zg »

podobno u niektórych kobiet przeciwciała są cały czas, ale jak nie ma teraz ich u Ciebie to nie znaczy że w ciąży ich nie masz, ja bym teraz nie robiła, bo to podwójny wydatek, bo jak się okaże ze nie masz przeciwciał to w ciąży i tak lepiej jak byś jeszcze raz to badanie zrobiła, [treść niezgodna z tematem wątku]
Ewka_
Posty: 150
Rejestracja: 31 mar 2013 12:59

Re: JAKIE BADANIA ZROBIĆ PO PORONIENIU?

Post autor: Ewka_ »

a czy to ze ma się ten zespół wyjdzie w badaniu histopatologicznym? moja ciąża tez obumarła ale w 8 tc, z tym ze ja miałam przed ciążą podwyzszony jeden hormon i mój lekarz ten hormon podaje za przyczynę obumarcia, a eksperci na forum to wykluczają z kolei i bądź tu mądra
Awatar użytkownika
apk1976
Posty: 15
Rejestracja: 14 lut 2008 01:00

Re: JAKIE BADANIA ZROBIĆ PO PORONIENIU?

Post autor: apk1976 »

w histopatologii to nie wyjdzie. właściwie z niej to nigdy nie wiesz zbyt wiele. u mnie był zawał łożyska, ale co z tego, skoro i tak nie wiadomo, czy pierwotny czy wtórny do śmierci dziecka?
Awatar użytkownika
dora_k80
Posty: 10488
Rejestracja: 14 lis 2007 01:00

Re: JAKIE BADANIA ZROBIĆ PO PORONIENIU?

Post autor: dora_k80 »

Ewka_ [treść niezgodna z tematem wątku] jakie robilas badania w kierunku zespolu antyfosfoliupidowego? [treść niezgodna z tematem wątku]
A jesli obumarcie jest w wyzszej ciazy i nie jest wynikiem niewydolnosci szyjki to bym sie zaglebila w badania zespolu antyfosfolipidowego i sprawdzila przeplywy maciczne. [treść niezgodna z tematem wątku]
XII 2009- Aniolek-Kamilka(8tc) :(
PCO- starania od 2005, ANA 1:3200
VI 2010 -Kolejny Aniolek - Marysia (9/10tc) :cry:
Sw. Rito miej w opiece moje Aniolki. Kocham i Tesknie.

Tylko na drzwiach piekła napisane jest „Porzućcie wszelką nadzieję”
Bartosz Dominik, 08.10.2011, 2:50, 3370g, 55cm :love:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Poronienia”