Szanse na adopcję dziecka zdrowego psychoruchowo

Na pytania naszych użytkowników odpowiada Pani Dorota Dominik - pedagog. Przez wiele lat Dyrektor Ośrodka Adopcyjno - Opiekuńczego w Rzeszowie (publicznego).
Ośrodek diagnozuje, szkoli i wspiera przyszłych rodziców. Pomaga także kobietom w ciąży.

Moderator: Osoby zatwierdzające - adopcja

Zablokowany
stworzonko
Posty: 2
Rejestracja: 23 sty 2016 20:19

Szanse na adopcję dziecka zdrowego psychoruchowo

Post autor: stworzonko »

Dzień dobry;

Chciałabym zapytać, jak wyglądałyby nasze szanse na adopcję małego dziecka (0-3 lata). Mam 39 lat, mąż 35, staż małżeński 5 lat, ale staż związku 15 lat. Obydwoje pracujemy i zarabiamy powyżej średniej krajowej, mamy mieszkanie 68 m2. Jesteśmy po jednym IVF (nadal zamrożone dwie blastocysty, ale ze względów genetycznych szanse mamy niewielkie, a ja się starzeję, dlatego pytam zawczasu - diagnostykę będziemy mieć na dniach). Jest też kwestia naszego zdrowia - ja leczę się z powodu lęku uogólnionego i zaburzeń adaptacyjnych (poronienie 2 lata temu) - leczenie wkrótce skończę, nie mam już objawów. Mąż natomiast jest niepełnosprawny w stopniu umiarkowanym z powodu wady słuchu i wzroku, jednak ma je dobrze wyrównane i nie przeszkadzają mu one w dość specjalistycznej pracy, nie ma też ryzyka pogorszenia.
Chcielibyśmy uniknąć adopcji dziecka z poważnymi problemami psychoruchowymi (takimi jak FAS), natomiast umielibyśmy się zająć dzieckiem niedosłyszącym.
OAO Rzeszów
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 1983
Rejestracja: 14 cze 2002 00:00

Re: Szanse na adopcję dziecka zdrowego psychoruchowo

Post autor: OAO Rzeszów »

Szanowna Pani,
ja bym się tym bardziej cieszyła, gdyby znalazła się rodzina gotowa zając się dzieckiem niedosłyszącym. Może ośrodek w tym pomóc. Natomiast Wasze oczekiwania , aby dziecko nie miało FAS lub innych poważnych niepełnosprawności jest Waszym prawem i powinno się to uszanować. Trzymam kciuki, D.Dominik
stworzonko
Posty: 2
Rejestracja: 23 sty 2016 20:19

Re: Szanse na adopcję dziecka zdrowego psychoruchowo

Post autor: stworzonko »

Serdecznie dziękuję :)
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Adopcja - Pytania do eksperta”