Autor:

admin

Data publikacji:

31.05.2023

zaloguj się, żeby móc oceniać artykuły

1000 bezpłatnych badań nasienia! Kampania TATA 2023

KAMPANIA TATA 2023

Czy wiesz, że obniżone parametry nasienia to problem, który dotyka wielu mężczyzn na całym świecie? 
Niepłodność jest trudnym wyzwaniem, z którym boryka się co piąta para starająca się o dziecko, a jej przyczyny równie często diagnozuje się po stronie kobiet, jak i mężczyzn. Jednak w ostatnich czterdziestu latach zaobserwowano niepokojący spadek jakości nasienia o prawie 60%. Co mogło spowodować tę tendencję? Wiele wskazuje na wpływ warunków środowiskowych oraz naszego stylu życia. Jeśli ten trend się utrzyma, eksperci przewiduje, że do roku 2050 ponad 40% mężczyzn będzie niepłodnych!

Dlatego rozpoczynamy kolejną edycję kampanii “TATA. Najważniejsze słowo dla mężczyzny”, której celem jest edukacja na temat niepłodności męskiej. Jak co roku, wraz z partnerami zapewniamy możliwość wykonania ponad 1000 bezpłatnych badań nasienia, które jest pierwszym krokiem w diagnozowaniu potencjalnych problemów z płodnością mężczyzn.

100 darmowych badań nasienia!

1000 bezpłatnych badań nasienia!

Jak co roku czeka na was 1000 bezpłatnych badań nasienia. W tym roku rejestracja wyłącznie przez formularz na tej stronie (dostępny od 12.06).

CO TO JEST BADANIE NASIENIA?

Badanie nasienia (seminogram, spermiogram) to podstawowe badanie wykonywane w diagnostyce męskiej niepłodności. Służy ono ocenie jakości plemników, ich liczby oraz aktywności zgodnie z normami wytyczonymi przez Światową Organizację Zdrowia (WHO)

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO BADANIA NASIENIA?

Przed badaniem wymagany jest 3-5 dniowy okres abstynencji seksualnej (powstrzymanie się od wytrysku). Zbyt krótki czas abstynencji może skutkować obniżeniem koncentracji plemników, a zbyt długi może obniżyć żywotność plemników. 
Na 3 do 5 dni przed badaniem należy również powstrzymać się od spożycia alkoholu, może on powodować zaburzenie spermatogenezy (produkcji plemników). 
Trzeba też pamiętać, że zarówno niektóre leki, jak i choroby oraz wysoka gorączka mogą również zaburzać proces spermatogenezy. W razie wątpliwości powinno się skonsultować z lekarzem.

JAK PRZEBIEGA BADANIE NASIENIA?

Badanie przeprowadza się na próbce nasienia, uzyskanej w drodze masturbacji. Mężczyzna oddaje nasienie bezpośrednio do jałowego pojemnika, który otrzymuje przed badaniem w laboratorium. Aby badanie było precyzyjne do pojemnika powinna trafić cała objętość nasienia uzyskana w pojedynczym wytrysku. Najlepiej by nasienie zostało oddane bezpośrednio w laboratorium, w którym ma być przeprowadzone badanie.

JAK CZYTAĆ WYNIKI?

Jakość spermy, morfologia i ruchliwość plemników ulegają dużym wahaniom i zależą od wielu czynników, takich jak dieta, stres, zmęczenie, przyjmowane leki, spożywanie alkoholu i palenie papierosów. Szczególnie wpływ palenia papierosów na obniżenie jakości nasienia i uszkodzenia DNA plemników jest podkreślany w licznych badaniach i metaanalizach, więc rzucenie palenia powinno być pierwszym krokiem na drodze do starań o dziecko. 
Wyniki spermogramu poniżej norm nie przesądzają automatycznie o niepłodności mężczyzny, a wyniki powtórzonego badania mogą diametralnie różnić się od poprzednich. Czasem wystarczy zmiana trybu życia, diety i wdrożenie właściwej suplementacji by uzyskać znaczące i pożądane zmiany.

BADANIA NASIENIA - NORMY

Parametry nasienia są oceniane w odniesieniu do najnowszych norm ustalonych przez Światową Organizację Zdrowia (WHO). Wynik badania nasienia jest uzupełniony także odpowiednim komentarzem przez specjalistę, który nasienie przebadał. 
 

normy badanie nasienia

 

nieplodnosc meska

 

GDZIE BĘDZIE MOŻNA ZROBIĆ BEZPŁATNE BADANIE NASIENIA?

bezplatne badania nasienia

DOKUMENTY DO POBRANIA