Razem dla płodności

razem dla plodnosci


Serdecznie zapraszamy na konferencję RAZEM DLA PŁODNOŚCI zorganizowaną przez Stowarzyszenie na Rzecz Leczenia Niepłodności i Wspierania Adopcji NASZ BOCIAN.

Konferencja skierowana jest zarówno do pacjentów, lekarzy, jak i decydentów a jej celem jest podniesienie świadomości na temat płodności oraz poprawa dostępności do leczenia niepłodności w Polsce.

Będziemy rozmawiali o ustawie o leczeniu niepłodności - o tym, jak chroni pacjentów, ale również o tym, jak ogranicza im dostęp do leczenia i spełnienia marzeń o rodzicielstwie.

Poruszymy również bardzo istotne kwestie związane z komunikacją z pacjentami - opowiemy o tym, w jaki sposób przekazywać informacje zdrowotne, tak aby były przystępne również dla pacjentów o niższych umiejętnościach zrozumienia przekazywanych informacji.

Podczas konferencji z dumą podzielimy się z Państwem rezultatami międzynarodowej współpracy w ramach programu “Together for Fertility” zrealizowanego dzięki Erasmus+

Nasi Paneliści:

adw. dr Anna Wilińska Zelek - adwokatka, jedna z najwybitniejszych prawniczek w biznesie wg Forbes Women (2023), Adwokatka Roku - nagroda główna od Naczelnej Rady Adwokackiej (2022), "Rising Star - Prawnik Lider Jutra" wg Wolters Kluwer (2022). Członkini Komisji Praw Człowieka Naczelnej Rady Adwokackiej, wspiera Stowarzyszenie na Rzecz Leczenia Niepłodności i Wspierania Adopcji NASZ BOCIAN. 
Realizuje projekty dotyczące prawa reprodukcyjnego oraz szeroko rozumianego prawa medycznego. Jest Członkinią Komisji ds. Zdarzeń Medycznych w Poznaniu, za działania na rzecz środowiska lekarskiego została odznaczona Medalem Honorowym przez Wielkopolską Izbę Lekarską. 

prof. dr n. med. Rafał Kurzawa - Prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu i Embriologii, długoletni Przewodniczący Sekcji Płodności i Niepłodności Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników, Przewodniczący Zachodniopomorskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników, członek Towarzystwa Biologii Rozrodu, Europejskiego Towarzystwa Rozrodu Człowieka i Embriologii (European Society of Human Reproduction and Embryology; ESHRE) oraz Amerykańskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu (American Society for Reproductive Medicine; ASRM). W ramach upowszechniania wiedzy wśród społeczeństwa, aktywnie angażuje się w projekty edukacyjno-naukowe powołane w celu promocji profilaktyki płodności i leczenia niepłodności. Od 2018 roku Partner w jednej z największych grup zrzeszających kliniki leczenia niepłodności w Europie – The Fertility Partnership (TFP).

Magdalena Fidor - Prezeska Insight Sp. z o.o. z Tychów. Rozpoczęła karierę jako księgowa, by później założyć firmę Insight, specjalizującą się w zarządzaniu projektami. Hobbystycznie aktorka teatralna. Aktywnie wspiera inicjatywy kobiece w biznesie i działa na rzecz praw kobiet. Przeszła przez procedurę medyczną mrożenia komórek jajowych.

Karolina Klimowicz - Mama 5-letniej Kiary, która pojawiła się na świecie dzięki in vitro. Karolina po latach starań o dziecko, założyła kanał na YouTube mama.invitro na którym opowiada o leczeniu niepłodności. Stworzyła także konto w mediach  społecznościowych @mama.invitro gdzie przybliża temat niepłodności i motywuje do walki o dziecko. Jest jedną z bohaterek książki „Nie bałam się o tym rozmawiać”, była gościnią podcastu Ofeminin, Nasz Bocian oraz programu Rafała Gębura w „7 metrów pod ziemią”.

Anita Fincham - od 2008 roku związana jest ze Stowarzyszeniem na Rzecz Leczenia Niepłodności i Wspierania Adopcji "Nasz Bocian" , gdzie obecnie pełni funkcję wiceprzewodniczącej Zarządu. Anita pracuje jako menadżerka do spraw działań rzeczniczych w Fertility Europe. Jest obrończynią praw pacjentów, edukatorką i ekspertką-pacjentką w dziedzinie niepłodności. Anita jest dumną mamą dwóch chłopców poczętych dzięki leczeniu niepłodności.

Maciej Śmiechowski - Ojciec 11-letnich bliźniąt urodzonych dzięki zapłodnieniu in vitro, od 2016 r. członek Stowarzyszenia na Rzecz Leczenia Niepłodności i Wspierania Adopcji "Nasz Bocian", od 2022 r. członek i sekretarz zarządu ogólnoeuropejskiej organizacji Fertility Europe, grupującej stowarzyszenia pacjenckie działające w obszarze medycznie wspomaganej prokreacji. Jest także członkiem Europejskiego Towarzystwa Rozrodu Człowieka i Embriologii (ESHRE - European Society of Human Reproduction and Embryology), gdzie reprezentuje niepłodnych pacjentów w Komisji Etyki.

Marta Górna - Przewodnicząca Stowarzyszenia na Rzecz Leczenia Niepłodności i Wspierania adopcji Nasz Bocian

 

Konferencja jest podsumowaniem projektu Together for Fertility

Projekt finansowany przez: Erasmus+
Okres realizacji: listopad 2021 – czerwiec 2024
Numer referencyjny: 2021-1-HR01-KA220-ADU-000033647
Budżet projektu: 159.736,00 EUR

Program konferencji

Patronat Honorowy

Minister Zdrowia Patronat

Patronat Naukowy

ptmrie

PTMRiE - Polskie Towarzystwo Medycyny Rozrodu i Embriologii

spin

SPiN PTGiP - Sekcja Płodności i Niepłodności przy Polskim Tpwarzystwie Ginekologów i Położników

klaster

Ogólnopolskie Centrum Badania, Edukacji i Monitorowania Problemów Płodności - Klaster Medyczny

Patronat Medialny

dgp

Dziennik Gazeta Prawna
 

 

Zgłoszenie udziału w konferencji "RAZEM DLA PŁODNOŚCI"

 • Bieżący Dane osobowe i zgody
 • Podgląd

Ilość wolnych miejsc: 4

Można wysłać tylko jedno zgłoszenie dla adresu e-mail.
Rola
- Wybierz -
 • - Wybierz -
 • Personel medyczny lub osoba związana z placówką medyczną
 • Pacjent
 • Inna
- Jeśli wybrano "Personel medyczny lub osoba związana z placówką medyczną" proszę podać nazwę placówki.
- Jeśli wybrano "Inna" proszę podać w jakiej roli.
- Wybierz -
 • - Wybierz -
 • wegetariański
 • mięsny
Zapoznałem(am) się z informacją o zasadach przetwarzania danych uczestników konferencji (RODO).
Zapoznałem(am) się z informacją o zasadach przetwarzania danych uczestników konferencji (RODO).

Komentarze

 • avatar
  Bacha

  07/03/2024 - 22:03

  Bardzo dobry program
  Bacha