Przekaż 1,5% podatku na Naszego Bociana!

KRS 00 00 13 35 38  kopiuj KRS

lub na liście organizacji wyszukaj: STOWARZYSZENIE NA RZECZ LECZENIA NIEPŁODNOŚCI I WSPIERANIA ADOPCJI NASZ BOCIAN

Rozliczam online PIT 2022 z PITAX

Przechodzę do Twój e-PIT od Ministerstwa Finansów

W Polsce 1,5 miliona par zmaga się z niepłodnością

Wiele z nich samotnie boryka się z chorobą i często wstydzi się jej nawet przed najbliższymi. Wielu par niestety nie stać na leczenie.
Teraz TY masz wpływ na to czy dotrzemy do nich z wiedzą, wsparciem, a może nawet z programami współfinansującymi leczenie.

W tym roku przekaż swój 1,5% podatku na Stowarzyszenie Nasz Bocian
i pomóż nam walczyć o prawa niepłodnych w Polsce.

Jak pomagamy dzięki twojemu 1,5% podatku?

 

edukujemy i dajemy wsparcie

Przygotowujemy materiały edukacyjne i informacyjne, artykuły, filmy, podcasty o niepłodności, adopcji i rodzicielstwie zastępczym. Działamy przez stronę www oraz Facebook, Instagram, Twitter, TikTok, YouTube, LinkedIn, żeby jak najszerzej docierać do osób doświadczających niepłodności. Prowadzimy linię wsparcie dla pacjentów i forum internetowe. Odpowiadamy na setki komentarzy i wiadomości.

walczymy o większą dostępność leczenia

Piszemy programy polityki zdrowotnej dla samorządów które chcą finansować lub współfinansować invitro dla swoich mieszkańców, szkolimy samorządy, bierzemy udział w radach miast/gmin/powiatów i przekonujemy, że warto inwestować w leczenie niepłodności. Napisaliśmy już kilkanaście takich programów!
Współpracujemy z organizacjami z innych krajów w ramach Fertility Europe, inspirując się nawzajem do lepszego działania
Organizujemy ogólnopolskie kampanie w których edukujemy pacjentów, ale też oferujemy darmowe badania we współpracy z partnerami - najlepszymi klinikami leczenia niepłodności w Polsce. Przygotowujemy własny program leczenia niepłodności metodą invitro, który zapewni 100 darmowych procedur dla 100 par. 

prowadzimy działania rzecznicze

Występujemy w mediach, śledzimy działania rzędu i ministerstw, ale także klinik leczenia niepłodności. Śledzimy artykuły prasowe i doniesienia medialne. Piszemy dziesiątki zapytań, apeli, interwencji, próśb o dostęp do informacji publicznej. Występujemy o opinie do towarzystw naukowych, interweniujemy u rzecznika praw obywatelskich, czy rzecznika praw dziecka. Wysyłamy opinie i uwagi do projektów i rozporządzeń ministerialnych, rządowych i parlamentarnych. Współpracujemy z parlamentarzystami, uczestniczymy w wysłuchanych sejmowych. Śledzimy opinie AOTMiT. Walczymy o dobre imię pacjentów również w sądach.

Jak przekazać 1,5% podatku?

Każdy, kto płaci podatek dochodowy, może przekazać 1,5% jego wartości na wybraną Organizację Pożytku Publicznego (OPP) zamiast do budżetu państwa. To nie wymaga dodatkowych kosztów i pomaga organizacjom skutecznie działać. Wystarczy wybrać organizacje którą chcemy wesprzeć i wypełnić rozliczenie PIT podając jej numerem KRS (np. 0000133538 dla Stowarzyszenia Nasz Bocian).

W tym roku wpisz 0000133538 - tylko tyle wystarczy by weprzeć osoby doświadczające niepłodności.

Czy organizacja wie, że przekazałem 1,5% podatku?

Tak, jeśli wyrazisz zgodę w formularzu PIT. Ale nie musisz tego robić.

Dlaczego 1,5%? Zawsze było 1%.

W 2023 roku podatnicy przekażą 1,5% podatku zamiast 1%. Ta zmiana wynika z rewolucji podatkowej zwanej Polskim Ładem, która miała miejsce na początku 2022 roku. Chociaż to większy procent, to w skutek zmian w prawie, pieniędzy bedzie mniej.

Czy emeryt lub rencista może przekazać 1,5%?

Tak. Jeśli rozlicz się samodzielnie, może podać numer KRS wybranej organizacji (np. 0000133538 dla Stowarzyszenia Nasz Bocian) w formularzu PIT–37. Jeśli nie rozlicza się samodzilnie, może wypełnić specjalny formularz (PIT–OP), w którym wskaże jakiej organizacji pożytku, chce przekazać 1,5%.

Czy 1,5% to darowizna?

1,5% to nie darowizna. To część naszego podatku, którą możemy przekazać wybranej organizacji pożytku publicznego zamiast do skarbu państwa. Darowiznę przekazujemy z własnych pieniędzy, a nie z podatku.

Wybrałeś inna organizacje i już przekazałeś swój 1,5%?
Nic nie szkodzi, nadal możesz nas wspierać!
 
 

 

PIT Online z PITax.pl dostępny jest dzięki współpracy z IWOP