Autor:

Data publikacji:

21.11.2011

zaloguj się, żeby móc oceniać artykuły

Co robimy?

co robimy

Rozmawiamy. Ty jesteś stroną, która decyduje o temacie rozmów. Ty określasz problemy, z którymi chcesz się zmierzyć, o które chcesz zapytać. Wygadujesz się. Płaczesz. Złościsz. Może po raz pierwszy masz okazję porozmawiać z kimś o swoim problemie... Jesteśmy po to, by Cię wysłuchać.

Wspieramy. Niezależnie od drogi jaką wybierzesz – możesz liczyć na nasze wsparcie.

Informujemy. Jesteśmy gotowi udzielić Ci niezbędnych informacji o leczeniu, placówkach medycznych lub psychologach, jeśli o nie poprosisz. Pracujemy w oparciu o standardy Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu i Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. Podlegamy superwizjom opiekującego się wolontariuszami psychologa.

Dzielimy się. Jeśli tylko będziesz tego potrzebować – podzielimy się swoim doświadczeniem. Wiemy przez co przechodzisz, nas także dotknęła niechciana bezdzietność.

Czego nie robimy?

Nie stawiamy diagnoz medycznych ani psychologicznych. Nie leczymy i nie prowadzimy terapii psychologicznej. Nie podejmiemy za Ciebie decyzji, ale możemy dodać Ci sił, abyś wytrwał w decyzjach podjętych przez siebie.

Jak rozmawiamy?

  • pracujemy w ramach wolontariatu czyli dzielimy się naszym czasem i doświadczeniem za darmo. Skorzystanie z pomocy Linii jest bezpłatne.
  • umawiamy każdą rozmowę na konkretną datę i godzinę. Jeśli nie możesz porozmawiać z nami w tym terminie lub chcesz zrezygnować z rozmowy- daj znać koordynatorowi. Prosimy, abyś szanował nasz czas i odwoływał rozmowę, jeśli nie możesz lub nie chcesz jej odbyć. Masz prawo wycofać się z kontaktu w każdym momencie, ale powiedz nam o tym.
  • obowiązuje nas pełna dyskrecja wobec osoby, która z nami rozmawia. Chcemy, aby ta dyskrecja była obustronna, my także czasem dzielimy się z rozmówcami własną historią. Dlatego jeśli nas zidentyfikujesz- prosimy, nie dziel się tą wiedzą dalej.
  • zawsze czekamy 15 minut na kontakt. Czasem opóźnienie może być po stronie osoby dzwoniącej, czasem to nam może się zdarzyć spóźnić z powodu trudności z połączeniem. Prosimy o wykazanie się wzajemną cierpliwością.
  • zależy nam na ciągłości kontaktu, możesz dzwonić do nas wielokrotnie. Chcemy otrzymywać informacje zwrotne i dzielić z Tobą radosne wiadomości oraz te smutniejsze.