Autor:

admin

Data publikacji:

16.11.2023

zaloguj się, żeby móc oceniać artykuły

Czy dzieci z in vitro pójdą do piekła?

Ks Natanek przeklina dzieci z in vitro

Wiosną 2021 r. w czasie kazania wielkanocnego znany z wielu niedopuszczalnych wypowiedzi były ksiądz, Piotr Natanek po raz kolejny uderzył w dzieci urodzone dzięki in vitro mówiąc: “Dziecko poczęte z probówki, poza Bogiem jest produktem, a nie bytem. Nie istotą. Jest zwierzęciem”. Nie było to pierwsze wystąpienie Natanka, w którym poruszany jest temat in vitro. Były kapłan nawoływał do ekskomuniki osób popierających in vitro, a samą metodę nazywał zbrodnią na ludzkości. Te skandaliczne słowa wywołały oburzenie i rozpoczęły długą dyskusję na temat stosunku Kościoła do niepłodności oraz in vitro.

27 października 2023r. suspendowany ksiądz Piotr Natanek usłyszał wyrok w procesie o znieważenie rodzin korzystających z metody in vitro. Sąd w Suchej Beskidzkiej skazał go na 10 miesięcy ograniczenia wolności z koniecznością wykonywania nieodpłatnie prac społecznych. Zgodnie z wyrokiem Natanek ma również wpłacić 20 tys. zł na rzecz naszego Stowarzyszenia.

Wyrok bardzo oburzył Piotra Natanka, który od 1 listopada codziennie wygłasza po kilka kazań, w większości z nich odnosząc się do wyroku sądu i do samego in vitro. W kazaniu z 1 listopada głosi: 

“Dziecko, które się urodziło z tego dzieła [in vitro - przyp. red] jest przeklęte”

“Byt z probówki nie dostaje duszy, ma rozum, ale nie ma duszy (...) w związku z tym możemy ten byt, produkt nazwać dzieci homo, ale homo animal, homo zwierzę”. 

“Tak jak w  miejscu piekielnym jest miejsce: Nur für Deutsche (...) i będzie na pewno takie: Nur für in vitro”. 

Natanek mówi również, że dzieci z in vitro nie mają prawa do sakramentów a samo in vitro zmusza Boga do “uruchomienia kary nad światem”.
W swoim kazaniu z 1 listopada Natanek odnosi się również do faktu, że ma przekazać naszemu stowarzyszeniu 20 tys. złotych. Komentując wyrok nazywa nas mordercami dzieci.

“20 tysięcy mam wedle tego orzeczenia zapłacić na rzecz tej fundacji, która morduje dzieci. Na rzecz morderców.” - mówi Natanek. 

W drugim kazaniu tego samego dnia odnosząc się do tej części wyroku mówi:

“Jak oni myślą? Że ja na tę organizację zapłacę 20 tysięcy? (...) to tak jakbym za Hitlera płacił karę na rzecz obozu Auschwitz Birkenau.”

Kazania byłego księdza mają ogromną siłę rażenia, każde z nich tylko na YouTubie ogląda kilkadziesiąt tysięcy osób. Jedno ze skandalicznych kazań Natanka jest dostępne TUTAJ.

Te wypowiedzi budzą oburzenie i naszą determinację do obrony naszych dzieci, naszych wartości i naszego dobrego imienia. W związku powyższym postanowiliśmy podjąć zdecydowane kroki prawne. Jesteśmy w kontakcie z prawnikami, którzy zadeklarowali, że będą nas reprezentowali “pro bono”. Będziemy jednak zobowiązani ponieść szereg kosztów, takich jak:

  • koszty opłat sądowych (w tym opłata za zainicjowanie postępowania, opłaty za pełnomocnictwa, koszt powołania biegłych sądowych, pokrycie kosztów procesu w razie przegranej, koszt kolejnych postępowań (apelacja, skarga kasacyjna)),
  • koszty dojazdu na rozprawy - delegacja pełnomocnika, współpracowników pełnomocnika oraz reprezentantów stowarzyszenia,
  • koszty związane z zebraniem, analizą i przygotowaniem danych na potrzeby procesu.

Każda wydana złotówka odbiera paliwo naszym codziennym działaniom statutowym, których celem jest wsparcie par zmagających się z niepłodnością i niezamierzoną bezdzietnością. Dlatego w związku z planowanym procesem postanowiliśmy uruchomić zbiórkę funduszy na ten cel: LINK DO ZRZUTKI

Ale chcemy też zrobić więcej! Mamy fantastyczne doświadczenia w przekuwaniu zła w dobro! Jeżeli zebrane fundusze na to pozwolą, uruchomimy regularną, nieodpłatną pomoc psychologiczną dla naszych beneficjentów. Diagnostyka i leczenie niepłodności są bardzo dużym obciążeniem emocjonalnym. Przedłużające się starania, kolejne nieudane procedury medyczne, utrata kontroli nad własnym ciałem mogą powodować ogromny stres, lęk a nawet prowadzić do depresji. Jedną z przyczyn dlaczego osoby, które potrzebują wsparcia nie sięgają po nie jest fakt, że nie mają takiej możliwości. Wsparcie psychologiczne w ramach NFZ jest bardzo ograniczone i nie zawsze dostępne, a ogromne koszty leczenia niepłodności uniemożliwiają skorzystanie z odpłatnych wizyt u psychologa. Razem możemy to zmienić! Razem możemy wyciągnąć pomocną dłoń do wszystkich, którzy na nią czekają!

A jeżeli wasza hojność będzie jeszcze większa uruchomimy nieodpłatne dyżury prawne. Dzięki nim pacjenci będą mieli możliwość skonsultowania umów zawieranych w związku z leczeniem czy też omówienia wątpliwości związanych z prawnymi aspektami leczenia niepłodności.

Każda wpłata, którą zasilacie nasze działania nie tylko pozwala nam na realizację naszej misji, ale też dodaje nam skrzydeł i pewności, że nasze działania mają sens!

Prosimy o wsparcie naszych działań - w obronie naszych dzieci, ich rodzin, a także w obronie dobrego imienia naszego Stowarzyszenia.
Będziemy wdzięczni za każde wsparcie, nie tylko finansowe, ale także to wyrażone w komentarzu czy udostępnieniu.

Dziękujemy za Wasz wsparcie i solidarność.

Zobacz też:
 

Natanek uderza w dzieci z in vitro

apb Jędraszewski o niepłodnych

Watykan o leczeniu niepłodności

Urodzilam sie dzieki in vitro