Autor:

admin

Data publikacji:

07.11.2022

zaloguj się, żeby móc oceniać artykuły

Europejski Tydzień Świadomości Niepłodności 2022

Każda niepłodna osoba lub para podąża swoją drogą. Dla jednych będzie to krótki spacer po parku, dla innych triathlon albo pokonanie oceanu wpław. Droga przez niepłodność jest wyczerpująca zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Pary i osoby nią podążające napotykają na wiele przeszkód, a dostęp do leczenia nie zawsze jest tak prosty, jak być powinien. Tegoroczny Europejski Tydzień Świadomości Niepłodności (EFW) poświęcony jest właśnie drodze jaką pokonują pacjenci doświadczający niepłodności, nasza kampania pokaże z jakimi wyzwaniami zmagają się ludzie w różnych krajach Europy.

25 milionów obywateli europejskich boryka się obecnie z problemem niepłodności. W tym roku podczas Europejskiego Tygodnia Świadomości Niepłodności koncentrujemy się na potrzebie zapewnienia równego, sprawiedliwego i bezpiecznego dostępu do leczenia oraz publicznej edukacji na temat płodności.

Tegoroczna kampania ma na celu promowanie wśród decydentów i opinii publicznej danych zebranych przez Fertility Europe, tak aby w przyszłości 25 milionów obywateli Europy, którzy doświadczają niepłodności, mogło otrzymać lepsze wsparcie. Podział instytucjonalny i prawny prowadzi do nierówności w dostępie do edukacji i leczenia na całym kontynencie.

Badania Fertility Europe pokazują, że ​​główne bariery w diagnozowaniu i leczeniu niepłodności polegają na:

  • ograniczonym dostępie do leczenia,
  • stygmatyzacji,
  • długim czasie oczekiwania na leczenie,
  • opóźnieniach w działaniu przez pracowników służby zdrowia,
  • braku wsparcia psychologicznego na różnych etapach leczenia,
  • niskiej świadomość płodności.

Możliwe rozwiązania tych problemów obejmują:

  • zapewnienie pełnego finansowania publicznego,
  • wsparcie psychologiczne,
  • kampanie informacyjne.

Fertility Europe współpracuje z posłem do Parlamentu Europejskiego (MEP) Bartoszem Arłukowiczem, organizując wydarzenie on line „25 milionów podróży – jedno wyzwanie niepłodność”, które odbędzie się 10 listopada 2022 r.

WYDARZENIE ONLINE, Bruksela, 10 listopada, godz. 13.00

Dołącz do wydarzenia online z pacjentami, lekarzami i psychologami prowadzonego przez eurodeputowanego Bartosza Arłukowicza aby wesprzeć #25MillionJourneys i #europeanfertilityweek

Link rejestracyjny

Agenda EFW 2022

O Fertility Europe

Fertility Europe to ogólnoeuropejska organizacja reprezentująca stowarzyszenia pacjentów zajmujące się niepłodnością, łącząca osoby zajmujące się problemami z płodnością, wzmacniająca pozycję pacjentów oraz angażująca innych interesariuszy i media. Fertility Europe ma siedzibę w Brukseli. Zrzesza stowarzyszenia członkowskie z 28 krajów i jest organizacją partnerską pacjentów ESHRE.