Autor:

admin

Data publikacji:

18.11.2022

zaloguj się, żeby móc oceniać artykuły

Rozpoczynamy zbiórkę podpisów pod projektem Tak dla In vitro!

tak dla In vitro

📢 Rozpoczęliśmy zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem ustawy przywracającym refundację in vitro w Polsce. Mamy czas do końca stycznia na zebranie 100 000 podpisów pod projektem ustawy. Liczymy na Wasze wsparcie!

Leczenie niepłodności jest często długim i złożonym procesem wymagającym kompleksowej diagnostyki. Niestety skuteczne i bezpieczne leczenie niepłodności metodą in vitro nie jest objęte rządowym finansowaniem. To między innymi z tego powodu dostępność w Polsce do leczenia niepłodności jest oceniana jako jedna z najniższych spośród wszystkich krajów Europy. Na refundację czeka 3 miliony osób.

‼️ Obywatelski projekt ustawy „TAK dla In Vitro” zakłada, że na realizację programu polityki zdrowotnej leczenia niepłodności corocznie zostaną przeznaczone środki z budżetu państwa,  w wysokości nie niższej niż 500 mln zł. Rokrocznie Minister Zdrowia będzie zobowiązany do przedstawienia kompleksowego planu refundacji. Systemowy plan leczenia niepłodności powinien obejmować aspekty fizyczne i emocjonalne człowieka. Leczenie niepłodności to nie tylko wysoki koszt finansowy, ale również emocjonalny.

Kochani, ta zbiórka nie uda się bez Was! Gorąco zachęcamy do włączenia się! Formularze do zbiórki podpisów oraz instrukcję jak złożyć podpis można pobrać na stronie 👉 www.takdlainvitro.pl

Dziękujemy za wsparcie inicjatywy premierowi Donaldowi Tuskowi i premier Ewie Kopacz!

Tak dla In vitro