Autor:

Data publikacji:

15.09.2010

zaloguj się, żeby móc oceniać artykuły

Podsumowanie akcji bezpłatnych badań nasienia.

spot telewizyjny

Informujemy, że pula tysiąca bezpłatnych badań nasienia wykonywanych w jedenastu polskich miastach, została niemal w całości wyczerpana w trakcie dwóch pierwszych godzin uruchomienia linii telefonicznych. Kliniki, w których można się jeszcze zapisać na bezpłatne badania nasienia to: Artemida Białystok oraz Kriobank w Białymstoku.
Jak wykazują statystyki na problem obniżonej jakości nasienia może cierpieć nawet sześćset tysięcy polskich mężczyzn, więc zapotrzebowanie na badania jest ogromne, zwłaszcza, że badanie nasienia pozostaje badaniem pełnopłatnym.
Mamy nadzieję, iż nasza akcja w ramach kampanii "TATA- najważniejsze słowo dla mężczyzny" uświadomi decydentom z Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia konieczność i pilność refundacji tego podstawowego męskiego badania diagnostycznego.
Jednocześnie informujemy osoby zainteresowane badaniami nasienia, dla których już nie starczyło miejsc w puli bezpłatnych badań, że prowadzimy rozmowy z polskimi klinikami leczenia niepłodności w sprawie uzyskania zniżek na kolejne badania nasienia. O wynikach tych rozmów poinformujemy tak szybko, jak tylko nasze ustalenia się zakończą.
Na koniec chcielibyśmy przypomnieć, że celem kampanii jest podnoszenie świadomości społecznej w zakresie istnienia i leczenia niepłodności męskiej, natomiast jako Stowarzyszenie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na społeczne zapotrzebowanie na refundowane badania nasienia.
Jest to zadanie Ministerstwa Zdrowia, które powinno zapewnić każdemu polskiemu obywatelowi dostęp do bezpłatnej diagnostyki.