Temat miesiąca: Endometrioza

🎗️ Witajcie w marcu - miesiącu poświęconym endometriozie, powszechnej chorobie, która dotyka miliony kobiet na całym świecie, w tym około miliona Polek. Endometrioza to schorzenie, które występuje u niemal połowy kobiet mających problemy z zajściem w ciążę, a także jest bezpośrednią przyczyną niepłodności u 20% par.

Przez cały ten miesiąc będziemy dzielić się z Wami cennymi materiałami edukacyjnymi na temat endometriozy, które przygotujemy we współpracy z ekspertami @kliniki_invimed. Będą to m.in. artykuły, webinarium oraz Q&A ze specjalistami, którzy udzielą odpowiedzi na Wasze pytania.

I tak:
⏰ 13 marca - artykuł dr n. med. Bartłomiej Wolski, „Leczenie zachowawcze i operacyjne endometriozy”
⏰ 14 marca, godz. 18:00 - live z dr n. med. Łukasz Sroką - „Starania o ciążę w cieniu endometriozy”
⏰ 21 marca, godz. 12:00-17:00 – Q&A z dietetyk mgr Patrizia Polańska-Drejer, „Dieta w trakcie leczenia niepłodności”
⏰ 27 marca – artykuł mgr Patrizia Polańska-Drejer, „Dieta w endometriozie”

Chcemy zwrócić uwagę na wagę tej choroby oraz na to, jak ważne jest wczesne wykrycie i skuteczne leczenie endometriozy. Zachęcamy do wzięcia udziału w naszych działaniach i do dzielenia się nimi z innymi. Razem możemy podnieść świadomość na temat tej choroby oraz pomóc kobietom, które z nią walczą.

Chcielibyśmy także zaprosić wszystkie osoby, które borykają się z endometriozą, do podzielenia się swoimi historiami. Wasze doświadczenia, wiedza i perspektywa są bardzo cenne i mogą pomóc innym kobietom w podobnej sytuacji. Dlatego, jeśli chcecie podzielić się swoją historią lub poradami dotyczącymi endometriozy, zachęcamy Was do napisania do nas na adres: stowarzyszenie@nasz-bocian.pl. Wspólnie możemy stworzyć przestrzeń, w której będziemy mogli się wzajemnie wspierać i pomagać w walce z tą chorobą.

Bądźcie z nami!

InviMed

Leczenie zachowawcze i operacyjne endometriozy

Dowiedz się, jakie metody leczenia endometriozy są stosowane, aby łagodzić ob ...

15/03/2023